Sürece tepki gösterdi, buzağıya ‘Hayır’ ismini koydu

AYDIN 24 SAAT 10 Nisan 2017 13:21
Videoyu Aç Sürece tepki gösterdi, buzağıya ‘Hayır’ ismini koydu
A
a

İncirliova’da iki dönem CHP İlçe Başkanlığı görevinde bulunan Deniz Gül, anayasa değişikliğinin ülkeyi ikiye böldüğünü öne sürerek sürece tepki gösterdi. Çiftçilikle uğraşan Gül, iki hafta önce doğan buzağıya ‘Hayır’ ismini koydu.

İncirliova’da iki dönem CHP İlçe Başkanlığı görevinde bulunan Deniz Gül, anayasa değişikliğinin ülkeyi ikiye böldüğünü öne sürerek sürece tepki gösterdi. Çiftçilikle uğraşan Gül, iki hafta önce doğan buzağıya ‘Hayır’ ismini koydu.

İncirliova’da 2010- 2014 yılları arasında CHP İlçe Başkanlığı görevinde bulunan 37 yaşındaki Deniz Gül, 16 Nisan’da yapılacak anayasa değişikliğine tepki göstererek iki hafta önce doğan buzağıya ‘Hayır’ ismini koydu. Referandum sürecinde ‘Hayır’ ve ‘Evet’ tercihlerini, ülkenin ikiye bölünmesi olarak değerlendiren çiftçi Deniz Gül, “Ülkenin ‘Evet’, ‘Hayır’ sürecine gelmemesi gerekiyordu. Bizce buna hiç gerek yoktu. Hayvancılık olarak KDV’nin yüzde birlere düşürülüp ardından yeme yapılan zamlar için ‘Hayır’ diyoruz. Süt 1 lira civarında, bunun için ‘Hayır’ diyoruz. Mazotun fiyatı ve üstüne konulan vergiler belli, bunun için ‘Hayır’ diyoruz. Ülkenin ‘Evet’ ya da ‘Hayır’ diye kutuplaşmasına hiç gerek yoktu. Yaşadığımız ülkede yaşamımızdan memnunuz. Bu işleri fazla karıştırmanın bir anlamı yok” dedi.

“İKİ KARDEŞTEN BİRİ ‘EVET’, DİĞERİ ‘HAYIR’ DİYOR”

Referandum süreciyle iki kardeşin dahi karşı karşıya gelebildiğini belirten Gül, sözlerini şöyle tamamladı: Bu nedenle tepki amaçlı doğan buzağıya ‘Hayır’ ismini koydum. Yaşanan sürece ve bu insanların bölünmesine tepki göstermek için yeni doğan buzağının ismini ‘Hayır’ koydum. Amacımız bir isim koymak değil. Şu anda ‘Hayır’ bir semboldür. Ülkeyi iki kardeşten birinin ‘Evet’ diğerinin ‘Hayır’ dediği bir ortama getirdiler. 50 artı bir, hiçbir zaman için bir başarı değildir. Mutlak bir çoğunluk olması gerekiyor. Bu konuda da hassas bir dönemden geçiyoruz. Umarım aklıselim davranılıp bu yanlışın üzerine daha fazla gidilmez.” dedi.

Kaynak : aydın denge
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat