Topuklu Efe Açtı Ağzını yumdu Gözünü

AYDIN 24 SAAT 11 Mayıs 2017 10:28
Videoyu Aç Topuklu Efe Açtı Ağzını yumdu Gözünü
A
a

Aydın Büyükşehir Belediyesi tarafından Yenipazar’da yapılan kültür merkezi açıldı.

3 milyon 600 bin liraya mal olan merkezin açılışında konuşan Özlem Çerçioğlu, “Bu tesisin adını son günlerde ulu önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e dil uzatanlara hitaben Atatürk Kültür Merkezi adını koyduk” dedi.

Başkan Çerçioğlu son günlerde tarihçi kılığına girmiş birkaç kendini bilmezin Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e yakınları üzerinden iftira atması üzerine konuşarak, “Tam da kendilerine yakışır şekilde hiçbir ahlak sınırı tanımayanlara söylüyorum. Atatürk sevgisi ve saygısı bizlerin beynine, yüreğine ve vicdanına işlemiştir. Hiçbir güç bunu silip atamayacaktır. Bu sözüm o sözde tarihçileredir.Unutulmamalıdır ki  Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve milli mücadele kahramanlarımız sayesinde cennet vatanımızda ezan sesi dinmedi ve minarelerinden ezan sesi yankılanmaya devam ediyor, devam edecektir, hiç susmayacaktır.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk sadece Türk milletinin değil mazlum milletlerin önderi ve ilham kaynağı olmuştur. Ait olduğu ulusun değerlerine inkar eden bu zihniyete bir cevap olarak onların bize emanet ettiği bu cennet topraklar üzerinde gerçekleştirdiğimiz bu kültür merkezinin ismini Atatürk Yenipazar Kültür Merkezi koyduk” dedi.

TURİST ÖMER GİBİ GEZMİYORUZ

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu Yenipazarlıların isteklerine cevap vermeye çalıştıklarını ve hizmetlerinin devam edeceğini söylediği konuşmasında, “Biz geldiğimiz ilçeye hizmetle geliriz. Turist Ömer gibi gelerek iki üç laf edip gitmeyiz. Yaptığımız hizmetler somuttur. Biz vaad etmeyiz yaparız.  Biz gittiğimiz yere hizmet götürüyoruz. Aydın’ın her noktasında yatırımlarımız ve hizmetlerimiz devam etmektedir” dedi.

HEDEFİMİZ YENİPAZAR’I AYDIN’IN GÖZBEBEĞİ YAPMAK

Başkan Çerçioğlu Büyükşehir Belediyesi olarak ilçeye bugüne kadar 10 milyon liralık yatırım yaptıklarının altını çizerek, “136 bin 100 metrekare yol yaptık. ASKİ olarak 18 bin 500 metre hat çalışması yaptık.6 adet içme suyu kuyusu açtık.

Atatürk Kültür Merkezi’nin içinde Büyükşehir Belediyesi ve ASKİ’nin hizmet birimleri bulunacak.

Yenipazar’ın yerel tarım ürünleri seramızda 36 farklı yerel çeşit üzerinde çalışmalar yapılarak tohumlar saklanmaktadır. Bu ürünleri gelecek nesillere aktarmak için çok önemsediğimiz bir proje.

Yenipazar sınırlarında Büyük Menderes Nehri’nin eski yatak bölgesinde 50 dönümlük Aşağı Dip Gölünü göçmen kuşların ve doğaseverlerin uğrak yeri haline getiriyoruz.  En kısa sürede sizlerle birlikte olup Yenipazar’da bu doğa harikası yerin açılışını yapacağız. Hedefimiz Yenipazar’ı Aydın’ın gözbebeği yapmaya çalışıyoruz” diye konuştu.

AKP’Lİ BAŞKAN SAVCI: “NE ZAMAN GİTSEK BOŞ DÖNMEDİK”

Yenipazar’ın AKP’li Belediye Başkanı Zafer Savcı ilçelerinden Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan Atatürk Kültür Merkezi için Başkan Çerçioğlu’na teşekkür etti.

Savcı, “Bugüne kadar ilçemize yapılan hizmetlerden en güzellerinden bir tanesi bu kültür sarayıdır” dedi.

Yenipazarlılar olarak Atatürk Kültür Merkezi’ni en iyi şekilde değerlendireceklerini ifade eden Zafer Savcı, “Burada geçmişten günümüze kadar gelen eski sanat eserlerini sergileyeceğiz. Geçmiş yaşantımızı ve eşyalarımızı gelecek nesillere aktaracağız. Düğün salonu, konferans salonu, eğitim salonlarıyla bu eseri meydana getiren Büyükşehir Belediye Başkanımız Özlem Çerçioğlu’na teşkkür ediyorum. Bu eseri hep birlikte yaşatmaya çalışacağız. Başkanımızdan su fabrikasını da değerlendirmesini istiyorum. Kendisine ne zaman gitsek bizi boş çevirmedi. Yenipazar halkı adına teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu ve Yenipazar Belediye Başkanı Zafer Savcı konuşmaların ardından Atatürk Kültür Merkezi’ni açılışa katılan CHP Aydın İl Başkanı Bayram İnci, CHP Aydın İl Kadın Kolları Başkanı Ayşe Özdemir, Bozdoğan Belediye Başkanı Salim Tümer Apaydın, Sultanhisar Belediye Başkanı Osman Yıldırımkaya, Koçarlı Belediye Başkanı Mutlu Öztürk, İncirliova Belediye Başkanı Gürşat Kale ile birlikte gezdi.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat