TOPUKLU EFE’DEN TARİHİ ÇAĞRI

AYDIN 24 SAAT 7 Temmuz 2018 15:37
Videoyu Aç TOPUKLU EFE’DEN TARİHİ ÇAĞRI
A
a
Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, ‘Bedava Su’ üzerinden siyaset yapan AKP ve MHP’lilere tarihi çağrı yaptı.


Aydın Büyükşehir Belediyesi, son günlerde Aydın siyasetinin gündemine oturan ‘Bedava Su’ tartışmalarıyla ilgili basın açıklaması yayımladı. Çerçioğlu su üzerinden siyaset yapan AKP ve MHP’lilere tarihi çağrıda bulunarak “Gelin elektrik ve suyu bedava yapalım” dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Çerçioğlu’nun açıklamasında Aydınlı vatandaşlara seslenerek
”Değerli Aydınlılar, genel seçimlerde bize gösterdiğiniz güven ve desteğiniz için teşekkür ediyorum. Oylarınız ile yine Aydında 1. parti olduk. Genel seçimden sonra vira bismillah diyoruz. Yeni dönemde siz Aydınlılara ilk müjdemizi veriyoruz. Ve bu noktada AKP ve MHP’ye de çağrı yapıyorum. Gelin elektrik ve suyu bedava yapalım” ifadelerini kullandı.

“KANUNLARI DEĞİŞTİRELİM ELEKTİRİK VE SUYU BEDAVA YAPALIM”
Su ücretlerine ilişkin kanunlarda değişikliğe gidilmesi, sosyal devlet olmanın bir gereği olarak su ve elektrikten bundan böyle para alınmaması çağrısında bulunan Başkan Çerçioğlu’nun açıklamaları şu şekilde devam etti: “Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin ilk ve önemli icraatı olacağını düşündüğüm bu teklifi bugün buradan ilan ediyorum. Bununla da kalmayacağım, su ve elektriğin bedava olması için kanun önerisi Aydın milletvekilleri aracılığıyla TBMM gündemine getirilecektir. AKP, MHP, HDP şimdi görev sırası sizde. Gelin hep birlikte bu kanunları değiştirelim ve vatandaşlarımıza su ve elektriği bedava verelim. Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu olarak, gerekli yasal düzenlemelerin yapıldığı gün, Aydın’da suyu bedava yapmayı kamuoyu önünde taahhüt ediyorum. Ve yürekli diğer büyükşehir belediye başkanlarına da bu kampanyamıza katılmaları için çağrıda bulunuyorum. Haydi, Ankara, haydi İstanbul, Mersin, Gaziantep, Denizli, Adana. Tüm başkanları halkımıza nefes aldırtacak bu uygulamaya evet dedirtmek için kampanyaya bekliyorum. Bugünden itibaren müjdelerim artarak devam edecek. Amacım siz Aydınlılara en iyi hizmeti verebilmek. Beni izlemeye devam edin.”
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat