TOPUKLU EFE’DEN TARIMA DESTEK!

AYDIN 24 SAAT 28 Temmuz 2018 10:59
Videoyu Aç TOPUKLU EFE’DEN TARIMA DESTEK!
A
a

Aydın Büyükşehir Belediyesi Kuyucak’ta önemli çalışmalara imza atmaya devam ediyor.

ASKİ ekipleri, Gencellidere Mahallesi’nde yer alan tarımsal sulama göletini halkın hizmetine sunmak için betonarme bent yapımı başladı.

ÇERÇİOĞLU “100 GÜNDE BİTİRİLECEK”

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’ndan tarımsal sulama suyu isteyen Gencellidere halkının talebi üzerine ASKİ çalışma başlattı. Gencellidere tarımsal sulama göletini aktif etmek için betonarme bent inşaatına başlayan ASKİ ekipleri, çalışmalarını 100 günde tamamlayarak göleti halkın hizmetine sunacak. 11 metre yüksekliğinde ve 75 metre uzunluğunda inşa edilecek olan betonarme bendin yapımı tamamlandığında tarımsal sulama göleti kullanıma açılacak. Akbaldır Deresi’nden beslenen ve 31.000 metreküp sulama hacmine sahip olan tarımsal sulama göletinin yıllık su toplama hacmi 93.000 metreküp olarak tahmin ediliyor. Tarımsal sulama göleti 2000 dekar zeytin ve incir, 100 dekar ise sebze sulamasına yetecek düzeyde olacak. Vatandaşlar uzunca yıllar tarımsal sulama suyu sorunu yaşamayacak.

GENCELLİDERE MUHTARI VE HALKINDAN ÇERÇİOĞLU’NA TEŞEKKÜR

Gencellidere tarımsal sulama göletini aktif hale getirmek için yapımına başlanan betonarme bent inşaatı sebebiyle memnuniyetlerini dile getiren Gencellidere sakinleri, tarımsal sulama suyuna kavuşacakları için Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’na teşekkür etti. Mahalle Muhtarı İsmail Bakan “Büyükşehir Belediye Başkanımız Özlem Çerçioğlu’ndan Allah razı olsun. Tarımsal sulama suyu bizim için hayati öneme sahipti. Kendim ve mahallem adına çok teşekkür ederim” dedi.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat