Türkiye’nin en iyi 23’üncü üniversitesi ADÜ oldu

AYDIN 24 SAAT 17 Ekim 2017 14:11
Videoyu Aç Türkiye’nin en iyi 23’üncü üniversitesi ADÜ oldu
A
a

Eğitim, sağlık, iktisat, turizm gibi alanlarda yaptıkları araştırmalarla dikkate değer raporlar sunan “US News and World Report”un 2017 verilerine göre, Adnan Menderes Üniversitesi, en iyi Türk Üniversiteleri listesinde 23’üncü sırada yer aldı.

US News and World Report’un “Eğitim” alanındaki verilerine göre, dünyanın en iyi 1000 üniversitesi listesine 999'uncu sıradan giriş yapan Adnan Menderes Üniversitesi, en iyi Türk Üniversiteleri listesinde 23’üncü sıraya yerleşti. Okulların ve akademisyenlerin araştırma performansları değerlendirilerek elde edilen bu veriler, dünyadaki akademik çevreler tarafından önemli veriler olarak kabul görüyor.
URAP verilerine göre Veteriner Fakültesi Türkiye ikincisi
Türkiye ve dünya üniversiteleri sıralamasını, yükseköğretim kurumlarının akademik başarıları doğrultusunda değerlendirerek oluşturan URAP (University Ranking by Academic Performance)’ın verileri de, ADÜ’de sevinçle karşılandı.
2016-2017 Akademik Yılı Veterinerlik alanındaki URAP verilerine göre, Adnan Menderes Üniversitesi Veteriner Fakültesi Türkiye ikincisi olurken, Fakülte Dünya Üniversiteleri listesinde 170’inci sırada yer aldı. Türkiye Veteriner Fakülteleri içerisinde akredite olmuş 5 fakülteden biri olan ADÜ Veteriner Fakültesi'nin eğitim kalitesini her geçen gün arttırması bu başarıyla tescillenmiş oldu.
Kaynak : İHA
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat