Vatan sevgisi engel tanımadı

AYDIN 24 SAAT 2 Şubat 2018 09:56
Videoyu Aç Vatan sevgisi engel tanımadı
A
a

Aydın’da görme engelli vatandaşlar, Türkiye’nin Zeytin Dalı Harekatı’na destek için gönüllü askerlik başvurusunda bulundular.

Altı Nokta Körler Derneği Aydın Şubesi’ne üye görme engeli vatandaşlar Aydın Askerlik Şubesi’ne gelerek gönüllü askerlik başvurusunda bulundular. Görme engelli vatandaşlar imzaladıkları dilekçeleri Askerlik Şubesine teslim ettiler.
Altı Nokta Körler Derneği Aydın Şubesi Başkanı Bayram Özen, Türk Ordusu’nun Afrin’de eli kanlı terör örgütlerine yönelik Zeytin Dalı Harekatı’nı başarılı bir şekilde yürütmekte olduğunu ifade ederek, “Bizlerde Altı Nokta Körler Derneği Aydın Şubesi olarak bir gurup görme engelli arkadaşımız ile birlikte şanlı ordumuza destek amaçlı gönüllü askerlik yapma noktasında, ordumuzun ve milletimizin her an her daim, emrinde olduğumuzu göstermek maksadıyla ve bu sorumluluğumuzu yerine getirmek amacıyla bugün burada askerlik şubesine gönüllü askerlik başvurusunda bulunmaya geldik” dedi.
Askerlere moral vermek için burada olduklarını belirten görme engelli vatandaşlardan Abdülhalik Gürbüz'de “Afrin’de şu anda operasyonda olan askerimiz için moral vermek için geldik. Buraya gönüllü asker olarak Afrin’e gitmeye hazırız. Askerlerimizle gurur duyuyoruz, onlar bizim gururumuz” dedi.
Görme engelli vatandaşlardan Eray Yüksel ise, “Altı Nokta Körler Derneği Şubesi olarak, gönüllü olarak buraya geldik ve başvurumuzu yapacağız. Ülkemize karşı olan örgütlere karşı mücadele etmek, en azından geri hizmette de olsa bizde varız” diye konuştu.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat