Yaşar Kemal'in ismi Efeler'de yaşatılacak

AYDIN 24 SAAT 20 Aralık 2017 14:13
Videoyu Aç Yaşar Kemal'in ismi Efeler'de yaşatılacak
A
a

Efeler Belediyesi ilçedeki parklarda yenileme çalışmalarına devam ediyor. Çalışmalar kapsamında Yaşar Kemal Parkı baştan aşağıya yenilendi. Yenileme çalışmaları ile parklarda daha güvenli bir yapı oluşturarak, vatandaşların ve çocukların doğayla bütünleşip keyifli zaman geçirebileceği alanlar düzenlenmeye çalışılıyor.

Efeler Belediyesi, çocukların daha sağlıklı ortamda vakit geçirebilmesi adına parklarda yenileme çalışmalarını sürdürürken son olarak Efeler Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri Yaşar Kemal Parkı’na fitnes aletleri konuldu, parkta bulunan trafo estetik bir şekilde boyanarak parkın genel bakımı yapıldı.
İlçe sınırları içinde yer alan park ve yeşil alanları yenileyerek vatandaşın hizmetine sunduklarını belirten Efeler Belediye Başkanı M. Mesut Özakcan,"Kasım ayı belediye meclis toplantımızda Atatürk Bulvarı- Batı Aydın Bulvarı kesişiminde, Fatih Mahallesi’nde bulunan yeşil alana Yaşar Kemal Parkı ismini verdik. Son olarak da Park Bahçeler Müdürlüğümüz Yaşar Kemal Parkı’nda yenileme çalışmaları ve düzenlemeler yaptı. Parkımıza ilk olarak birimlerimizce isim tabelası yerleştirildi. Bakım ve onarım çalışmaları kapsamında Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerimiz, bugüne kadar; arızalı ve kırık olan parkların sert zeminlerinin tamamen yenilenmesi, oyun alanında bulunan oyun grubu ve kauçuk zeminin yenilenmesi, peyzaj çalışmalarının yapılması, parkın etrafının güvenliği için çit yapılması veya mevcut ferforjelerin yenilenmesi, parkın içinde bulunan çöp kovası, bank donanımlarını yeniliyor, tamamlıyor. Tüm bu çalışmalarımızda parklarımıza daha modern bir görünüm kazandırılırken, çocuklarımız ve vatandaşlarımız için de daha sağlıklı ve güvenilir oyun alanları, yeşil alanlar oluşturuyoruz" ifadelerini kullandı.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat