Yol ve Kanalizasyon Çalışmasında Gümüş Sikke Bulundu

AYDIN 24 SAAT 6 Nisan 2017 17:28
Videoyu Aç Yol ve Kanalizasyon Çalışmasında Gümüş Sikke Bulundu
A
a

Aydın'da yapılan yol ve kanalizasyon kazısı çalışması sırasında küp içinde Osmanlı dönemine ait 341 gümüş sikke bulundu.

Aydın'da yapılan yol ve kanalizasyon kazısı çalışması sırasında küp içinde Osmanlı dönemine ait 341 gümüş sikke bulundu.

Aydın'ın Sultanhisar ilçesinde yol ve kanalizasyon çalışmaları yapan Su Kanalizasyon İdaresi ekipleri, kepçeyle kazı yaparken bir küp sikke buldu. Osmanlı Dönemi'ne ait olduğu belirlenen 341 gümüş sikke Aydın İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü'ne teslim edildi.

ÇALIŞMA SIRASINDA KÜP BULUNDU

Aydın, Sultanhisar ilçesinin Atça Mahallesi'nde yol ve kanalizasyon çalışması yapan Aydın Büyükşehir Belediyesi Su Kanalizasyon İdaresi ekipleri, kepçeyle kazı yaptıkları sırada yumuşak toprak içinde bir küp sikke buldu.

SİKKELER YETKİLİLERE TESLİM EDİLDİ

Durum CHP'li Sultanhisar Belediye Başkanı Osman Yıldırımkaya'ya bildirildi, küp içinde bulunan toplam 341 gümüş sikke Atça Polis Merkezi'ne teslim edildi. Burada sayımı yapılan sikkelerin Osmanlı Dönemi'ne ait olduğu belirlendi. Aydın İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü arkeologları sikkelerin bulunduğu bölgede çalışmaların sürdüğünü söyledi.

Sikkeler, poliste tutanak tutulmasının ardından Aydın İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü yetkililerine teslim edildi.

Kaynak : Haber Merkezi
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat