‘1 İlçe 15 Proje’ İş Birliği Protokolü Hayata Geçti

İLÇELER 20 Şubat 2020 18:39
Videoyu Aç ‘1 İlçe 15 Proje’ İş Birliği Protokolü Hayata Geçti
A
a

Adü Didim Meslek Yüksekokulu (MYO) ile Didim İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü arasında düzenlenen ‘1 İlçe 15 Proje’ isimli iş birliği protokolü, 19 Şubat 2020 tarihinde imzalandı.

Protokol törenine; Didim Kaymakamı Mehmet Türköz, Didim MYO Müdürü Öğr. Gör. Evrim Kamacı ve Didim İlçe Milli Eğitim Müdürü Recep Akdemir katıldı.

Yürürlüğe giren protokol ile resmi ortaöğretim kademelerindeki öğrencilerin üniversite ortamında ders işlemelerine ve akademisyenlerle tanışmalarına olanak sağlayarak meslek seçimleriyle ilgili sorunlarına çözüm bulmak amaçlanıyor. Akademisyenlerin ve öğretmenlerin karşılıklı bilgi ve tecrübe paylaşımında bulunması, öğretmenlerin mesleki ve akademik gelişimlerine katkı sağlanması, ortak aklın verilerinden yararlanılması iş birliği protokolünün hedefleri arasında yer alıyor.

Protokol çerçevesinde, Didim’deki Milli Eğitim Bakanlığına bağlı ortaöğretim kurumlarındaki öğrencilerin, Didim Meslek Yüksekokulu’nda bulunan çeşitli materyallerden yararlanmaları ve sempozyum, zirve, konferans, çalıştay gibi bilimsel faaliyetlere katılmaları sağlanacak.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat