‘Atabay polis yumrukladı’ haberi de yalan çıktı.. İşte olay günü yaşanan gerçekler

AYDIN 24 SAAT 24 Haziran 2021 22:00
Videoyu Aç ‘Atabay polis yumrukladı’ haberi de yalan çıktı.. İşte olay günü yaşanan gerçekler
A
a

Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay, geçtiğimiz hafta kamuoyunda ikiz kuleler olarak bilinen otel sahipleri ve adamları tarafından sopalı saldırıya uğramıştı. Sonrasında algıyı değiştirmek isteyen bazı gruplar Başkan Atabay’ın polis memuruna saldırdığını iddia etmişti. Yapılan araştırma sonrası Başkan Atabay’ın tokat attığı kişinin öz be öz yeğeni olduğu ortaya çıktı.

Geçtiğimiz hafta Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay’a ikiz kule olarak bilinen otelin sahipleri ve adamları tarafından sopalı saldırı düzenlenmişti. Olay başta Aydın olmak üzere ülke gündeminde yer almış, çok sayıda siyasetçi ve binlerce vatandaş yaşananları kınamıştı.

Algıyı çevirmek için yalana başvurdular

Başkan Ahmet Deniz Atabay’ın rant çetelerine karşı sürdürdüğü mücadelesinde yanında olduklarını söyleyen binlerce vatandaş da destek mesajı paylaşmış, Didim Belediyesi’nin önünde toplanan yüzlerce Didimli de kaçak otelin sahiplerine tepki göstermişti.
Başkan Deniz Atabay’a karşı gösterilen destekten rahatsız olan rant çetesinin basın ayağı bu kez de ‘Deniz Atabay polis yumrukladı’ şeklinde haber yaparak algı yaratmaya çalışmıştı.

Gerçek bambaşka çıktı

Avukatıyla oturduğu esnada saldırıya uğrayan Başkan Atabay’ın yaralı halde Didim Kaymakamı’nı aradığı, ulaşamayınca da konutuna giderek durumunu izah etmeye çalıştığı öğrenildi. Olayı duyan Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay’ın kız kardeşinin oğlu Ali isimli şahıs ise olay yerine gelerek polis memurlarına tepki gösterdiği öğrenildi. Didim Belediye Başkan Yardımcısı Öznur Gündoğdu’nun polislerle konuştuğu esnada araya giren Başkan Atabay’ın yeğeninin polis memurlarına sert şekilde tepki göstermesinin ardından Başkan Atabay’ın kendisine tokat attığı ortaya çıktı.

Algı yaratmak için yayınlanan görüntülerin aksine, Başkan Atabay’ın tokat attığı şahsın polis memuru değil öz be öz yeğeni olduğu öğrenildi.
 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat