“Büyükşehir’İn Gücü 17 İlçede De Hissedilecek”

TÜRKİYE 16 Ağustos 2015 11:18
Videoyu Aç “Büyükşehir’İn Gücü 17 İlçede De Hissedilecek”
A
a

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Büyükşehir Belediyesi’nin araç filosunun her geçen gün güç kazandığını belirterek, “Büyükşehir Belediyesi olarak en kaliteli ekip ve ekimanlarla kentin en ücra köşelerine dek hizmetlerimizi ulaştırıyoruz. Büyükşehir’in gücü 17 ilçede de hissedilecek” dedi.
Bursa’yı sağlıklı bir geleceğe taşıyan hizmetlere imza atan Büyükşehir Belediyesi, ekipmanlarını da her geçen gün güçlendirmeye devam ediyor. Bursa’nın tüm mahallelerine hizmetlerini ulaştıran Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Büyükşehir Belediyesi bürokratlarıyla birlikte Büyükşehir’in araç filosuna yeni eklenen iş makinelerini inceledi. Başkan Altepe, ‘Bütünşehir’ uygulamasıyla birlikte 17 ilçede 1070 mahalle ve köyde hizmetlerin sürdüğünü ifade ederek, “Bu çalışmalar için Bursa’da toplam 10 ayrı şantiye oluşturduk ve bu sayı yakında 12’ye çıkacak. Her şantiyede ayrı iş makineleriyle ayrı sistemler kuruldu. Bu ekip, ekipman ve makine donanımlarıyla birlikte artık şantiyelerimizdeki araçlar o bölgelerde hizmet veriyor. Yani İznik’te çalışan bir makinenin ertesi gün bir başka ilçeye gitmesi durumu ortadan kalkmış oluyor” diye konuştu.
“ŞANTİYELERİMİZİ CANLANDIRIYORUZ”
Tüm ilçelerdeki şantiyelerin bulundukları bölgeye hizmet verecek olmasının önemini vurgulayan Başkan Altepe, “Kaliteli hizmet amacıyla şantiyelerimizi canlandırıyoruz. Her 10 günde bir yeni makinelerimiz geliyor. Asfalt frezesi, silindirler ve kazıcı yükleyici iş makinelerinden oluşan toplam 4 milyon TL değerindeki 13 yeni araç filoya katıldı” dedi.
Başkan Altepe, Alman malı olan asfalt frezesinin mevcut asfaltların tekrar kullanılabilir hale getirilmesinde önemli bir araç olduğunu ve kendi maliyetini de kısa sürede amorti edebildiğini söyledi. 6 adet Amerikan malı kazıcı yükleyici araçlarla, 4’ü büyük toplam 6 tane de silindir alındığını ifade eden Başkan Altepe, büyük silindirlerin asfalt yapımında, küçüklerin de tamir işlerinde kullanılabileceğini belirterek, “Büyükşehir Belediyesi olarak kaliteli hizmeti en iyi makinelerle halka sunuyoruz. Hizmetlerimizi kentin en ücra köşesine dek ulaştırmayı hedefliyoruz. Büyükşehir’in farkı 17 ilçede de hissedilecek” şeklinde konuştu.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat