“GERMENCİK BELEDİYESİ İHTİYAÇ SAHİBİ AİLELERİN ÇOCUKLARININ YKS BAŞVURU ÜCRETLERİNİ KARŞILAYACAK”

AYDIN 24 SAAT 15 Şubat 2021 14:55
Videoyu Aç “GERMENCİK BELEDİYESİ İHTİYAÇ SAHİBİ AİLELERİN ÇOCUKLARININ YKS BAŞVURU ÜCRETLERİNİ KARŞILAYACAK”
A
a

Büyük bir sosyal belediyecilik örneği sergileyerek pandemi sürecinin başından beri bu anlamda ilçede büyük proje ve faaliyetlere imza atan, esnaf ve vatandaşlara ayni ve nakdi yardım destekleme paketleri sunan, esnafların kira borçlarını ortadan silen ve süreç boyunca kira almayacaklarını açıklayan Germencik Belediye Başkanı Fuat Öndeş’ten bir destek de öğrencilere geldi.

Bu kez öğrencilere yönelik bir destek paketi açıklayan Öndeş, üniversite sınavına girecek öğrencilerin sınav başvuru ücretlerinin Germencik Belediyesi tarafından karşılanacağını söyledi. Sosyal medya hesabından duyuru yapan Belediye Başkanı Öndeş, başvuruların pandemi sebebiyle işyeri kapanan, ücretsiz izinde olan, ihtiyaç sahibi ve sosyal yardım alan ailelerin üniversite sınavına girecek çocuklarını kapsadığını ifade ederek, Sınav Ücretleri Bizden, Başarı Sizden dedi.  Öğrenciler Germencik Belediyesi Kültür Kafe İşletmesi zemin katında ve Ortaklar Germencik Belediyesi Giyim Bankasında oluşturulan başvuru noktalarına başvuru yapabilecekler. Ayrıca gezici araçlar da ilçe genelinde mahallelerde başvuru alacak.  Son başvuru tarihi 5 Mart 2021 mesai saati bitimine kadar devam edecek.

ÖNDEŞ “GELECEĞİMİZİN MİMARLARI ÖĞRENCİLERİMİZİN HER ZAMAN YANINDAYIZ VE EN BÜYÜK DESTEKÇİSİYİZ”
Germencik’te pandemi sebebiyle işyeri kapanan, ücretsiz izinde olan veya sosyal yardım alan ailelerinin üniversite sınavına girecek olan çocuklarının sınav başvuru ücretlerini ödeyeceklerini ifade eden Germencik Belediye Başkanı Fuat Öndeş şunları kaydetti “Germencik Belediyesi olarak pandemi süreci boyunca esnafımızın, yaşlılarımızın, Covid - 19 hastası karantinada olan vatandaşlarımızın maddi manevi yanında olduk ve olmaya devam ediyoruz. Bu doğrultuda YKS’ye girecek olan ihtiyaç sahibi ailelerimizin çocuklarının sınav başvuru ücretlerini karşılamak için bir adım attık. 5 Mart 2021 tarihine kadar Kültür Kafe işletmemizin zemin katı, Ortaklar Giyim Bankamıza ve ilçemizde gezecek olan mobil araçlarımız vasıtasıyla başvuru noktalarından başvuru yapabilecekler. Geleceğimizin mimarları ve teminatı öğrencilerimizin her zaman yanında ve en büyük destekçisiyiz. Şimdiden sınava girecek tüm öğrencilerimize hayallerine ulaşmaları temennisi ile başarı ve kolaylıklar diliyorum.”
 
 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat