“Serhan Seyhan’ı kim koruyor”

AYDIN 24 SAAT 22 Mayıs 2019 12:49
Videoyu Aç “Serhan Seyhan’ı kim koruyor”
A
a

‘FETÖ’ sanığı Erkan Karaarslan ile cezaevinde görüştüğü, Ekrem İmamoğlu ve Özlem Çerçioğlu aleyhine ifade vermesi için baskı yaptığı iddia edilen Aydın’lı gazeteci Serhan Seyhan hakkında Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Efeler İlçe Başkanı Polat Bor...

‘FETÖ’ sanığı Erkan Karaarslan ile cezaevinde görüştüğü, Ekrem İmamoğlu ve Özlem Çerçioğlu aleyhine ifade vermesi için baskı yaptığı iddia edilen Aydın’lı gazeteci Serhan Seyhan hakkında Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Efeler İlçe Başkanı Polat Bor Mersin basın açıklaması yayımladı.

‘FETÖ’ sanığı Erkan Karaarslan ile cezaevinde görüşerek İmamoğlu ve Çerçioğlu için ‘FETÖ’cü olduğunu söylemesi’ için telkinde bulunduğu iddia edilen Aydınlı Gazeteci Serhan Seyhan hakkında açıklama yapan CHP Efeler İlçe Başkanı Polat Bora Mersin “Seyhan’ı kim koruyor” dedi. Ekrem İmamoğlu ve Özlem Çerçioğlu’na kurulmak istenen ve deşifre olan bir kumpas girişimi ile karşı karşıya olduklarını ifade eden Mersin; “ Serhan Seyhan isimli şahıs milletvekili dokunulmazlığına sahip bir insan gibi cezaevlerine girip çıkabilmekte, karakollardan ifadesi alınmadan serbest kalabilmekte, kesinleşmiş cezası ve infazı olmasına rağmen dışarıda dolaşabilmektedir. Dolayısıyla kamuoyunda cevabı beklenen sorular oluşmuştur. Serhan Seyhan isimli şahıs aleyhine tanıklık yaptığı sanık ile nasıl görüşebilmiştir? Yasa gereği tutuklular ile görüşebilecek kişiler belirlenmiş iken görüşme iznini nasıl ve kimden almıştır? Serhan Seyhan sanıkla kaç kez görüşmüştür? Serhan Seyhan sanıkla ne sıfatla görüşmüştür?” dedi.

“Nasıl serbestçe dolaşabilmektedir”

Serhan Seyhan’ın evrakta sahtekârlıktan ceza aldığını ve cezanın Yargıtay tarafından onandığına dikkat çeken Mersin; “Serhan Seyhan’ın cezasının infazı için cezaevinde olması gerekirken hangi yasal gerekçe ile serbestçe dolaşabilmektedir? Kesinleşmiş cezalarda kanun yollarına başvurulması infazı ertelememektedir. Başka hükümlülere tanınmayan bu hak Serhan Seyhan’a nasıl tanınmıştır? 29.03.2019 tarihinde Serhan Seyhan ve beraberindekiler tarafından halk arasında sarı civciv olarak bilinen belediye otobüsünün önü kesilmiş ve otobüs şoförüne fiili ve sözlü saldırıda bulunulmuştur. Olay akşamı Serhan Seyhan karakolda ifadesi alınmadan serbest bırakılmış mıdır? Şöför’e ben Mustafa Savaş’ın abisiyim denilmiş midir? Serhan Seyhan’a alkol muayenesi yapılmış mıdır? Serhan Seyhan, Aydın’da mevcut gazeteci örgütlerine mensup mudur? Basın kartı bulunmakta mıdır? AKP milletvekillerinin her hafta Aydın Adliyesini ziyaret etmelerinin nedeni nedir? Serhan Seyhan yerel seçimler esnasında kimin danışmanlığını yapmıştır?” ” diyerek kamuoyunun bu konuda bilgilendirilmesini istedi.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat