11 Metrelik Otobüsler Kullanılmaya Hazır

TÜRKİYE 7 Ekim 2015 11:17
Videoyu Aç 11 Metrelik Otobüsler Kullanılmaya Hazır
A
a

Düzce'de Körüklü Otobüsler Yollarda Olacak.

Düzce Belediyesi şehir içi ulaşımı daha da rahatlatmak amacıyla yüksek yolcu kapasiteli ‘körüklü otobüsleri’ hatta almaya hazırlanıyor. İlk etapta üç adet getirilen otobüslerin sayısı daha sonra arttırılacak.
Düzce belediyesinin ulaşım master programı içinde yer alan şehir içi yolcu taşımacılığını seri hale getirmeyi amaçlayan otobüs hatlarına ilişkin çalışmalar uygulamaya geçiriliyor. Bu amaca yönelik olarak, yolcu kapasitesi yüksek, manevra kabiliyetli ‘körüklü otobüsler’ devreye alınıyor. Bunun için ilk etapta girişimi yapılan üç adet körüklü otobüs garaja çekildi ve hatta alınmadan önceki son hazırlıkları tamamlandı.
Düzce Belediyesi Ulaştırma Müdürlüğü’nün hazırladığı ulaşım planına göre hatta yeni alınan körüklü otobüsler yolcuların yoğun olduğu özellikler sabah ve akşam saatlerinde sefere dahil olacak. Hazırlanan programa göre körüklü otobüslerden biri Düzce merkez ve kalıcı konutlar arasındaki seferlere konulacak. İki adet otobüs ise Düzce Merkez ve Düzce Üniversitesi arasındaki hatta çalışacak.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat