12 yıllık imar sorununa Atabay neşteri

AYDIN 24 SAAT 15 Haziran 2020 10:43
Videoyu Aç 12 yıllık imar sorununa Atabay neşteri
A
a

Didim Belediyesi, ilçenin yıllardır kanayan yaralarından olan bir sorunu daha çözüme kavuşturuldu. Fevzi paşa mahallesinin yaklaşık 12 yıldan bu yana çözülemeyen imar planları Bakanlıkça onaylanmasının ardından Didim Belediyesi’nde askıya çıkartıldı.

Didim Belediye Başkanı A. Deniz Atabay’ın girişimleri sonucunda ilçenin bir sorunu daha çözüme kavuşturuldu. İmar planı olmaması sebebiyle yıllardır mağdur olan Fevzi paşa mahallesinin sorununun çözülmesi adına Başkan Atabay’ın talimatı doğrultusunda başlatılan imar planı çalışmalarında nihayet sorun çözüme kavuşturuldu.  Didim Belediyesince hazırlatılan, Didim Kültür ve Turizm koruma ve gelişim bölgesi kapsamında kalan Fevzi paşa mahallesi, 1/ 5000 ölçekli nazım imar planı ve 1 / 1000 ölçekli uygulama imar planı, Kültür ve Turizm bakanlığı Plan, İnceleme ve değerlendirme kurulunun kararı doğrultusunda onaylandı. Onaylanan karar 12 Haziran 2020 itibariyle Didim belediyesinde askıya çıkartıldı.
 
İmar planlarının onaylanmasıyla bölgedeki birçok sorunun çözüme kavuşacağını ve Didim’in turizm noktasında yeni bir bölgede yeni bir ivme kazanacağını kaydeden Başkan Atabay “Didim ile Akbük arasında kalan Fevzi paşa mahallesinde uzun bir sahil bandının bulunması, turizm yönünden kente büyük bir avantaj katmaktadır. Didim’in turizmin ileriye taşıyacak bu planlar ile Didim’den başlayarak Akbük’ten Muğla il sınırına kadar vatandaşların ve ziyaretçilerin faydalanabileceği kesintisiz bir sahil bandının oluşması için en önemli adımlardan birisi atıldı. Ayrıca turizmin yükünü hali hazırda kapasite anlamında zorlanan Altınkum sahilinden alınarak, başka alanlara dağılmasını sağlamanın yanı sıra mevcut yerleşim yeri ve üniversite alanı içinde sosyal ve teknik altyapı sağlanacak. Bölge sakinleri imar anlamında yaşadıkları sıkıntılardan kurtulacak, bölge yeni bir çekim merkezi haline gelecek ve turizm anlamına yeni bir bölgede bir ivme kazanacağız. Sürecin ilçemize hayırlı olmasını diliyorum.”dedi.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat