17 Ülkeden Sanatçılar Kuşadası’Nda Buluştu

AYDIN 24 SAAT 24 Nisan 2019 17:31
Videoyu Aç 17 Ülkeden Sanatçılar Kuşadası’Nda Buluştu
A
a

Mehmet Nuri Göçen Kültür Sanat Ve Eğitim Vakfı Tarafından 21 Nisan’Da Başlayan Mehmet Nuri Göçen Uluslararası Resim Çalıştayı Devam Ediyor.

Mehmet Nuri Göçen Kültür Sanat ve Eğitim Vakfı tarafından 21 Nisan’da başlayan Mehmet Nuri Göçen Uluslararası Resim Çalıştayı devam ediyor. Çalıştay Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, Mehmet Nuri Göçen Vakfı Başkanı Naile Göçen Çukurova ile sanatseverlerin katıldığı bir kokteyl ile start almıştı. Kuşadası Belediyesi’nin katkılarıyla gerçekleşen çalıştayın sanat danışmanlığını ve küratörlüğünü yapan Umur Türker ile Emel Atalay yapıyor. Malezya, İran, Fas, Tunus, Pakistan, Brezilya, Polonya, Almanya, Tacikistan, Hollanda, Norveç, Fransa, Singapur ve Irak gibi 17 ülkeden gelen toplam 43 sanatçı, tarihi Tabakhaneler Bölgesi’ndeki Old Town Tanneries de 28 Nisan gününe kadar canlı performanslarla eserlerini hayata geçirecek, ürettiklerini sergileyecek.
Göçtur Turizm Yatırım A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı ve Mehmet Nuri Göçen Kültür Sanat ve Eğitim Vakfı Başkanı Naile Göçen Çukurova, “ Bu yıl altıncı kez düzenlediğimiz resim çalıştayı her geçen gün ivme kazanıyor. Sanat sayesinde ülkemizi dünyanın her yerinde tanıtmanın, sanata ve sanatçya destek olmanın mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.
Çukurova, çalıştayda ebru sanatını taş üzerine taşıyan bir uygulama yaptığını ve çalışmalardan elde edeceği gelirin vakıf bünyesinde öğrencilere burs olacağını sözlerine ekledi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat