26 adet tesis daha 1 ay içerisinde devreye alınacak

AYDIN 24 SAAT 22 Aralık 2017 11:32
Videoyu Aç 26 adet tesis daha 1 ay içerisinde devreye alınacak
A
a

Sağlıklı ve sorunsuz içme suyu projesi kapsamında il genelinde yatırımlarını sürdüren Aydın Büyükşehir Belediyesi ASKİ Genel Müdürlüğü çalışmalarına hız verdi.

İçme suyu hat yapımlarını aralıksız devam eden ekipler diğer yandan paket içme suyu arıtma tesislerinin yapımlarını gerçekleştiriyor. 40 adet arıtma tesisinin yapımını tamamlayarak vatandaşların hizmetine sunan ASKİ, 26 adet daha arıtma tesisinin yapımında sona geldi. Yapımı süren tesisler 1 ay içerisinde inşaatları tamamlanarak devreye alınacak. 

“İnsani Tüketim Amaçlı Sular Hakkında Yönetmelik” kriterleri çerçevesinde yerleşim yerlerinin içme suyu ihtiyaçlarını karşıladığı kuyu ve kaynaklardan alınan su numunelerinin analizleri sonucu paket içme suyu arıtma tesisleri inşa edilerek devreye alınıyor. Böylece suyun içerisinde bulunan demir, mangan, nikel, arsenik, çinko, kurşun vb. gibi zararlı madenlerin arıtılması sağlanıyor. Yatırımlar neticesinde kaliteli ve sağlıklı içme suyunu musluklara ulaştıran ASKİ, ihtiyaç duyulan tüm yerleşim yerlerinde arıtma tesisi yaparak halkın hizmetine sunacak.

66 Arıtma Tesisi Yapıldı
ASKİ Genel Müdürlüğü, yapımı devam eden arıtma tesislerinin tamamlanması ile birlikte toplamda 66 adet paket içme suyu arıtma tesisini hizmete sunmuş olacak. 3 yıl gibi kısa bir sürede bu denli büyük ölçekli bir yatırımı hayata geçiren ASKİ sağlıklı ve sorunsuz içme suyu projesinde emin adımlarla ilerliyor. 

“Su En Temel Haktır”
ASKİ’nin paket içme suyu arıtma tesisi yatırımlarına değinen Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu; “En önem verdiğimiz konular arasında yer alan sağlıklı ve sorunsuz içme suyu alanında önemli yatırımlar gerçekleştiriyoruz. Paket içme suyu arıtma tesisi yapımları da bu yatırımlarımızdan birisi. Çalışmalarımızı hassasiyet ve kararlılıkla sürdürüyoruz. Su en temel haktır” dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat