82 Yaşında Cami Nöbeti Tutan Fatma Sazan’In Kızı Konuştu

TÜRKİYE 23 Şubat 2017 16:27
Videoyu Aç 82 Yaşında Cami Nöbeti Tutan Fatma Sazan’In Kızı Konuştu
A
a

Mart'ın 10'Unda Cezasının Biteceğini Söyleyen Fatma Sazan, "Cezama Az Kaldı. Mart'ın 10'Unda Bitecek. Uğraşmaya Değmez. Bitiyor Artık. Sağolsun Cami Hocası Da Yardım Ediyor Bana" Dedi.

3 bin liralık adli para cezasını ödemeyemediği için kamu cezası alan ve yaklaşık 7 aydan bu yana cami nöbeti tutan ve İhlas Haber Ajansı’nın sesini Türkiye’ye duyurduğu 82 yaşındaki Fatma Sazan’ın kızı İnci Sarı (62) devletin verdiği bakıcı parası ve yaşlılık maaşıyla geçindiklerini söyledi.
Durumlarının iyi olmadığını ve felçli olan eşi Halil Sarı ile annesine devletin yardımıyla baktığını söyleyen İnci Sarı, "Anneme ben bakıyorum. Camiden şimdi geldi, çay yaptım soğuk soğuk ısınsın diye. Annem bir kavgaya karıştığı için bundan şikayet etmişler. Annem kavgayı ayırmak istemiş ama yaşlı ayıramamış. Anneme tahta vurmuşlar. Ben tarlada tütün yapıyordum, eve gelince annem kolum acıyor dedi. Ne oldu dedim, kavgayı ayırmak isterken oldu dedi. Sözde bu değnekle dövmüş. Bu kadın dövebilir mi onları. Bundan dolayı cami cezası verdiler. Bütün kış geldi gitti, o soğukta hasta oldu. Benden başka bakan da yok. Daha önce hiç ceza almadı. Fakiriz, sadece devletin aylığı ile idare oluyorum. Bakıcı aylığı alıyoruz. Bir de annemin üç aydan üç aya yaşlılık aylığı var. Allah bin kere başkanlardan razı olsun. Yetiremiyoruz anca karnımızı doyuruyoruz, elektrik su, odun derken yetmiyor. Annemin cezasını da ödeyemedik." dedi.

"Cezam az kaldı, uğraşmaya değmez"
Mart’ın 10’unda cezasının biteceğini söyleyen Fatma Sazan ise, "Cezama az kaldı. Mart’ın 10’unda bitecek. Uğraşmaya değmez. Bitiyor artık. Sağolsun cami hocası da yardım ediyor bana." dedi.
Öte yandan Karamanlı Mahallesinde oturan ailenin evlerinin içler acısı durumu dikkat çekti.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat