ABGC’den Gazetecilere Koruyucu Tulum Desteği

AYDIN 24 SAAT 15 Nisan 2020 17:20
Videoyu Aç ABGC’den Gazetecilere Koruyucu Tulum Desteği
A
a

Aydın Büyükşehir Gazeteciler Cemiyeti (ABGC), zor şartlar altında görevini sürdüren gazetecilere, yeni tip korona virüsüne karşı önlem amacıyla koruyucu tulum dağıttı.

Ülke genelinde etkisini arttırmaya devam eden korona virüsü ile mücadele kapsamında Aydın Büyükşehir Gazeteciler Cemiyeti çalışmalarına devam ediyor. Zor şartlar altında görevini sürdüren gazetecilerin riski en aza indirebilmesi adına daha önce maske ve koruyucu siperlik dağıtan ABGC Başkanı Cem Ulucan, sahada çalışan gazeteciler için de koruyucu tulum dağıttı. Virüs salgını başladığından bu yana cemiyet yönetimi ve hayırseverlerin desteği ile 1000 maske ve 200 koruyucu siperlik dağıtılmıştı.

“Meslektaşlarımıza destek olmaya çalışıyoruz”

Basın mensuplarının vatandaşların bilgi alma hakkının sağlanması amacıyla sahalarda olduğuna dikkat çeken ABGC Başkanı Cem Ulucan; “Tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 nedeniyle Aydın’da da birçok önlem alındı. Önlemler kapsamında Aydın Büyükşehir Gazeteciler Cemiyeti olarak görevini fedakarca sahalarda icra eden gazeteci meslektaşlarımıza destek olmaya çalışıyoruz. Kısmi karantinanın başladığı 11 Mart’tan bu yana Aydın Büyükşehir Belediyesi, Nazilli Belediyesi, Germencik Belediyesi, CHP İl Başkanı Ali Çankır ve Gelişim Medikal’in desteğiyle maske, Aydın Büyükşehir Belediyesi ve Galaslı Makine Kalıp ve Plastik’in desteğiyle de koruyucu siperlik dağıtmıştık. Son olarak da Aydın Büyükşehir Belediyesi ve cemiyetimizin işbirliği ile özellikle sahada çalışan arkadaşlarımıza tam koruma sağlamak için koruyucu tulum dağıttık. Bu sıkıntılı süreçte Aydın halkının rahat geçinebilmesi için her kesime destek olan ve yerel basın emekçilerini de unutmayan Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’na teşekkür ederiz. Bu sıkıntılı süreçte cemiyet olarak meslektaşlarımız için elimizden gelen desteği sürdüreceğiz” dedi.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat