Ablasını Hamile Bırakanı Öldüren Sanığa 18 Yıl Hapis Cezası

TÜRKİYE 1 Mayıs 2015 13:21
A
a
Adana’da ablasını hamile bıraktığı iddia ettiği adamı sokak ortasında pompalı tüfek ile öldüren sanık, 18 yıl hapis cezasına çarptırıldı.
Olay, geçtiğimiz 11 Eylül’de Seyhan ilçesi Yenibaraj Mahallesi’nde meydana geldi. İddiaya göre, Erhan Günsel (30) ile ilişki yaşadıktan sonra hamile kalan A.A., Antalya’ya kuzenlerinin yanına giderek burada kürtaj yaptırdı. Olayı öğrenen seyyar satıcı Mehmet Atsatan (19) ise Erhan Günsel’i telefonla arayarak konuşacağını söyledi. Günsel, bir gün sonra Atsatan’ın tezgahına geldi. Burada konuşan ikili arasında kavga çıktı. Mehmet Atsatan, tezgahın altındaki pompalı tüfekle Günsel’e ateş etti. Sırtından yaralanan Günsel yere düştü. Mehmet Atsatan, yaralı haldeki Günsel’in başına tüfeğin dipçiğiyle de vurdu. Suç aleti tüfekle kaçan Atsatan, polisin kısa süreli takibiyle yakalandı. Günsel ise kaldırıldığı hastanede hayatını kaybederken, Atsatan tutuklandı.
Tutuklu sanık Mehmet Atsatan, ’Kasten öldürme’ suçundan ömür boyu hapis cezası istemiyle Adana 4. Ağır Ceza Mahkemesi’nde karar duruşmasına çıktı. Mehmet A., savunmasında, “Kuzenim ağabeyimi arayarak Erhan Günsel’in ablama tecavüz ettiğini, hamile kaldığını ve kürtaj olduğunu söyledi. Kürtaj parasını istedikleri Günsel’in de küfür ederek telefonu kapattığını anlattı. Erhan’ı telefonla arayıp, "Ablama tecavüz etmişsin, senden hamile kalmış. Çocuğu aldırmak için senden para istediğinde de kabul etmemişsin" dedim. O da "Kapat telefonu yanına geleceğim" deyip telefonu yüzüme kapattı. Bir gün sonra satış yaptığım tezgahıma geldi. Durumu sordum, küfür edip yüzüme tükürdü. Daha sonra elini beline atarak bıçak çekti. Tezgahın altındaki av tüfeğini çıkardım. Aramızda 5 metre kadar mesafe varken tüfek ateş aldı. Yere düşünce kaçmak istediğim sırada ayağıma sarılınca bırakması için tüfeğin dipçiğiyle kafasına vurdum. Öldürmek istemedim, ağabeyim gibi severdim. Pişmanım” dedi.
Mahkeme heyeti, Mehmet Atsatan’ı ömür boyu hapis cezasına çarptırdıktan sonra cinayeti tahrik altında işlediğine kanaat getirilerek cezayı 18 yıl hapse düşürdü.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat