ADD Aydın Şubesi Kitap Dostlarını 22.TÜYAP İZMİR Kitap Fuarına Götürdü.

AYDIN 24 SAAT 24 Nisan 2017 12:22
Videoyu Aç ADD Aydın Şubesi Kitap Dostlarını 22.TÜYAP İZMİR Kitap Fuarına Götürdü.
A
a

ADD Aydın Şubesi 1 otobüs üyesi ile kitapseverle İzmir Kitap Fuarına bir gezi düzenledi. Her yıl gelenekselleşmiş olan ADD Aydın şubesinin Kitap Fuarı etkinliğine bu yıl da yoğun bir katılım gerçekleşti.

ADD Aydın Şubesi Kitap Dostlarını 22. TÜYAP İZMİR Kitap Fuarına Götürdü.

ADD Aydın’da Aydınlanmanın Adresi

ADD Aydın Şubesi 1 otobüs üyesi ile kitapseverle İzmir Kitap Fuarına bir gezi düzenledi. Her yıl gelenekselleşmiş olan ADD Aydın şubesinin Kitap Fuarı etkinliğine bu yıl da yoğun bir katılım gerçekleşti. Dünya ve Türkiye çapında yüzlerce yazar ve şairin İzmir’e kadar gelmiş olmasına rağmen bu büyük organizasyona kentimizden maalesef ADD dışında doğru dürüst herhangi bir kurum ilgi göstermemiştir. ADD Aydın Şubesi, Aydın Belediyesi ve derneğin olanakları ölçüsünde sağladığı katkılarıyla 30 kişiyi İzmir’deki Kitap Fuarına götürerek, Aydın kentinin kültürel dinamiklerine ciddi katkılar sağlamıştır. Saat 9.15’de başlayan gezi saat “10.00’da Selçuk İlçesinde ADD Selçuk Şubesinin işletmesinde bulunan parkta gerçekleştirilen kahvaltı ile devam etmiş, 12.30’da da Kitap Fuarına ulaşılmıştır. Geziye katılan kitapseverler tanınmış şair, yazarlarla sohbet etme imkanı bulmuş ve aldıkları kitapları kendilerine imzalatmışlardır. Dernek üyeleri, kitapseverler, Üniversite, Çeşitli okullardan Lise öğrencilerinin büyük beğenisini kazanan bu etkinliğin önümüzdeki yıllarda da devam ettirilmesi gerektiğini belirten dernek şube başkanı Günver Güneş “ ADD’nin Aydın’da gerçekleştirdiği kültürel etkinliklerle önemli bir misyonu yerine getirdiğini belirterek, mütevazi bütçe olanaklarıyla hayata geçirilen kitap fuarı gezilerinin yerel yönetim, kültür kurumları ve eğitim kurumları tarafından da desteklenmesi ve çoğaltılmasının halkımızın bilgi düzeyinin yükseltilmesi, kültürel zenginliğinin arttırılması için zorunluluğuna dikkat çekmiştir”.

GÜNEŞ ayrıca “Türkiye’nin öneli yazar ve şairlerini Aydın’a da getirmenin arayışı içinde olmak gerektiğini, Üniversitesi olan ve Büyükşehir statüsü kazanmış olan Aydın şehrinin bu kültürel gereksiniminin karşılanması için her kurum ve kuruluşun üzerine düşen görev ve sorumluluğu yerine getirmesi gerektiğini, Aydın’da da bir kitap fuarının açılmasının artık bir zorunluluk haline geldiğini” ifade etmiştir. Kitap Fuarına yapılan gezi 18.30’da İzmir’den Aydın’a hareket edilmesiyle sona ermiştir.

Kaynak : Haber Merkezi
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat