ADH'de kanser tedavisinde başarılı sonuçlar elde edildi

AYDIN 24 SAAT 29 Haziran 2021 11:49
Videoyu Aç ADH'de kanser tedavisinde başarılı sonuçlar elde edildi
A
a

Aydın Devlet Hastanesi pandemi döneminde de önemli cerrahi girişimlere imza atmaya devam ederken, pankreas, özefagus ile mide kanserlerinin erken tanısında ve cerrahi tedavi uygulamalarında başarılı sonuçlar alındı.

Aydın Devlet Hastanesi Gastroenteroloji Kliniği ve Genel Cerrahi Kliniği bünyesindeki Gastrointestinal Sistem Cerrahisi ile Onkolojik Cerrahi Birimleri'nin ileri teknolojiyi kullanarak birlikte çalışmalarının sonucunda, pankreas, özefagus ve mide kanserlerinin erken tanısında ve cerrahi tedavi uygulamalarında başarılı sonuçlar alındı. Gastroenteroloji Cerrahi Uzmanı Op. Dr. İlter Kırmızı ve ekibi pandemi döneminde diğer hasta gruplarına ek olarak pankreas, özefagus ve mide kanserlerinin cerrahi tedavisini uygulamaya devam etti. Pandemi sürecinde Aydın Devlet Hastanesi'nde toplamda 5 özefagus kanseri, 18 mide kanseri ve 6 pankreas kanseri tanılı hastanın cerrahi tedavileri başarı ile gerçekleştirildi. Bu komplike ameliyatların Aydın Devlet Hastanesi bünyesinde başarılı bir şekilde gerçekleştiriliyor olması, hastaların erken dönemde tanılarının konularak hızlıca tedavi süreçlerinin başlamasına yardımcı olurken, başka merkezlere ulaşım esnasında hastaların tedavilerindeki gecikmelerin de önüne geçildi.

Aydın Devlet Hastanesi'nden yapılan açıklamada, "Hastanemiz, gerek donanım gerekse de deneyimli bir ekibe sahip olması açısından, bu tür ileri düzey cerrahi girişimleri güvenle yapabilmektir. Pandemi sürecinin sonlanması ile birlikte bu cerrahi girişimler artarak devam edecektir" denildi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat