Adnan Menderes’in Anısına Resim Sergisi Düzenlendi

AYDIN 24 SAAT 4 Mart 2020 22:26
Videoyu Aç Adnan Menderes’in Anısına Resim Sergisi Düzenlendi
A
a

1. Uluslararası Demokrasi ve Milli Egemenlik Resim, Hat Sanatı ve Tekstil Sergisi Açılış Töreni, 3 Mart 2020 tarihinde Aydın Arkeoloji Müzesi Sergi Salonu’nda gerçekleşti.

Serginin açılış törenine; Valimiz Yavuz Selim Köşger, Rektörümüz Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir, Köşk Belediye Başkanı Nuri Güler, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Cumali Öksüz, Aydın Arkeoloji Müzesi Müdürü Abdulbari Yıldız, İl Kültür ve Turizm Müdürü Murat Yılmaz katıldı.

Sergi açılışında; bağımsızlık ve egemenlik mücadelemizin kapsamını belirleyen, akıl ve muhakemeyi devreye sokan kurumların başında üniversitelerin geldiğini ifade eden Rektörümüz Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir, “Bilinmelidir ki bizler, üzerimize düşen görev ve sorumluluğun bilinciyle durmadan ve yorulmadan çalışıyoruz. Sorumluluğumuz ağır, ama bu sorumluluk bizim çalışma isteğimizin merkezinde durmakta ve her daim bizi diri tutmaktadır. Geleceğin dinamik, bağımsız, güçlü ve lider Türkiye’sini ancak bu şekilde inşa edebiliriz.” dedi.

Serginin küratörü, Üniversitemiz Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Resim-İş Eğitimi Ana Bilim Dalı Dr. Öğretim Üyesi Ahmet Aytaç, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere, 15 Temmuz şehitlerimiz ve İdlib’te şehadete ulaşan yiğitlerimiz için katılımcıları, saygı duruşuna davet etti. 10’u yabancı ülkeden olmak üzere 66 sanatçı akademisyenin eserleriyle katıldığı sergi hakkında bilgiler veren Aytaç, Adnan Menderes’in anısına düzenlenen sergiye ilgilerinden dolayı katılımcılara teşekkür etti.

Ülke olarak hassas günlerden geçtiğimizi belirten Vali Yavuz Selim Köşger, milli birliğimizin daim olmasını temenni ederek açılış kurdelesini kesti.

Valimiz Yavuz Selim Köşger, Rektörümüz Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir ve beraberindeki heyet, Üniversitemiz Fen Edebiyat Fakültesi Arkeoloji Bölümünün kazı sorumluluğunu aldığı Tralleis Antik Kenti’nden çıkartılan tarihi eserlerin de sergilendiği müzede, Müze Müdürü Abdulbari Yıldız’ın eşliğinde incelemelerde ve değerlendirmelerde bulundular.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat