ADÜ'de 'Usta' Sahnelendi

AYDIN 24 SAAT 27 Şubat 2020 17:35
Videoyu Aç ADÜ'de 'Usta' Sahnelendi
A
a

ADÜ'nün ev sahipliğinde düzenlenen ‘Usta’ adlı tiyatro oyunu, 26 Şubat 2020 tarihinde Atatürk Kongre Merkezi’nde sahnelendi.

Etkinliğe; Rektör Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir ve eşi Demet Aldemir, Vali Yardımcısı Cemal Şahin, Spor Bilimleri Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Reşat Kartal, il müdürleri, akademik ve idari personel ile öğrenciler katıldı.

II. Abdülhamid’in sevdiği türkülerin seslendirilerek hayatından bölümlerin izleyicilere aktarıldığı tiyatro oyununun bitiminde, oyununun yazarı ve yönetmeni Ahmet Yenilmez, Üniversite de bulunmaktan dolayı mutluluk duyduğunu belirterek, “2018 yılından bu yana 81 vilayette tiyatromuzu canlandırmaktayız ve gücümüz yettikçe de oyunumuzu sahnelemeye devam edeceğiz. Oyunumuz, 100 yıl önceyi anlatmaktadır. Bugün yaşananların aynısını bizler 100 yıl önce de yaşadık. Bizleri Aydın Adnan Menderes Üniversitesinde ağırlayan Rektör Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir’e teşekkür ederim.” dedi.

Rektör Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir, “Biz nasıl bir medeniyetin torunlarıyız, bunu çok iyi özümsemek gerekli. Bizi yöneten ecdadımızdır. II. Abdülhamid’in açtığı okullardan mezun olanlar bugünkü Türkiye Cumhuriyeti’ni kurdu. Öyle bir medeniyet ki gururla izledik, duygulandık. Herkesin bir bildiği var ama Rabbimin bildiği en önemlisidir.” dedi.

Etkinlik; Rektör Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir’in, Ahmet Yenilmez’e hediye takdimi ile sona erdi. Dönemin yapıları ve Abdülhamid Han’ın fotoğraflarından oluşan sergi de katılımcıların beğenisini topladı.

Etkinlik sonunda, Ahmet Yenilmez’i makamında ağırlayan Rektör Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir, Yenilmez ile tiyatro sanatı ve Osmanlı tarihi hakkında sohbet etti.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat