ADÜ Rektörü Ülke TV’ye Konuk Oldu

AYDIN 24 SAAT 24 Şubat 2020 23:20
Videoyu Aç ADÜ Rektörü Ülke TV’ye Konuk Oldu
A
a

Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir, 24 Şubat 2020 tarihinde Ülke TV ekranlarında Ömer Önder’in sunumlarıyla gerçekleşen Spor&Spor programına canlı bağlantıyla katıldı.

Üniversitemizde 25. Spor Şenliği’nin başladığı gün programa katılmalarını, hoş bir rastlantı olarak değerlendiren Rektörümüz Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir, Üniversite olarak spora ve sosyal imkanlara önem verdiklerini ifade etti. Rektörümüz Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir, “Öğrencilerimizin zihnen ve bedenen sağlıklı gelişimleri, kötü alışkanlıklardan korunmaları için sporun son derece önem taşıdığını biliyoruz. Bu amaçla ilk etapta ADÜ Spor Kulübü’nü kurduk. Şimdi bunun meyvelerini topluyoruz. Geleneklerine bağlı olan bir toplumun fertleri olarak, Etnospor etkinliklerine ağırlık vermek istiyoruz, Üniversitemizde okçulukla başlatacağımız ve diğer branşlarla da zenginleştirmeyi hedeflediğimiz bir organizasyon düzenlemeyi düşünüyoruz.” dedi.

1 Ocak 2020 tarihi itibariyle Üniversitemizde uygulanmaya başlayan ihtiyaç sahibi öğrencilerin yararlandığı “Askıda Yemek” kampanyası hakkında da bilgiler veren Rektörümüz Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir, “Hepimiz öğrencilik dönemlerimizde ekonomik sıkıntılar yaşadık, şimdi o sıkıntıları biraz hafifletmek adına öğrenci kardeşlerimize destek olmak zamanı. Bizler millet olarak açları doyurmuş, düşkünleri giydirmiş, konuklarını dinlendirmiş ecdadın torunlarıyız. Akademik ve idari personelimiz ile hayırsever hemşehrilerimizin katkılarıyla “Askıda Yemek” kampanyamızı büyüterek sürdüreceğiz. Kampanyaya destek olan Aydın'daki sivil toplum kuruluşlarına, Üniversitemiz adına şükranlarımızı sunuyoruz.” şeklinde konuştu.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat