ADÜ Teknokent’e Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Temsilcilerinden Ziyaret

AYDIN 24 SAAT 25 Eylül 2019 16:22
Videoyu Aç ADÜ Teknokent’e Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Temsilcilerinden Ziyaret
A
a

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı temsilcilerinden Yunus Özmodanlı, 23 Eylül 2019 tarihinde Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesi’ni ziyaret ederek, incelemelerde bulundu.


Sanayi Teknoloji İl Müdürü Tunay Çoban ve ADÜ Teknokent Genel Müdürü Doç. Dr. Cemal İyem’in eşlik ettiği Teknoloji Geliştirme Bölgesinde gerçekleşen incelemelerin ardından, Rektörlük Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen toplantı ile bölgenin genel değerlendirmesi yapılarak, bölge firmalarının çalışmaları ele alındı.

ADÜ Teknokent Genel Müdürü Doç. Dr. Cemal İyem, Rektörümüz Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir ’in destekleriyle Teknoloji Geliştirme Bölgesinin 19 ay gibi kısa bir süre içerisinde büyük atılımlar yaptığını belirterek,  bölgede toplam 40 firmanın aktif bir şekilde devam ettiğini ve bu sayının hızlı bir şekilde artış gösterdiğini, bölgede sektörel bazlı çalışma yapan birçok firmanın bölgenin kalkınmasına ciddi destek verdiğini, bu firmalardan bazılarının pek çok büyük kuruluşun altyapı çalışmalarında da faaliyet gösterdiğini aktardı.

Ziyaret; Sanayi ve Teknoloji Bakanlığınca yürütülen Kamu Üniversite Sanayi İş Birliği (KÜSİ) faaliyetleri, sanayinin ihtiyaç duyduğu nitelikli insan kaynağının sağlanması ve sanayi iş birliği programlarına yönelik yapılan bilgilendirmeler ile sona erdi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat