Ahlaksız ve seviyesiz paylaşıma İYİ’lerden tepki geldi

AYDIN 24 SAAT 9 Temmuz 2019 16:30
Videoyu Aç Ahlaksız ve seviyesiz paylaşıma İYİ’lerden tepki geldi
A
a

İYİ Parti Büyükşehir Meclis Grubu Sözcüsü Cihan Demirel, Karacasu Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Erikmen’in Haziran ayı içerisinde kendi facebook sayfasından yapmış olduğu ‘At ile eşeği birleştirirsen katır doğar, CHP ve HDP’yi birleştirdiler Ekrem doğdu, ebesi de Meral..’ şeklindeki paylaşımına sert sözlerle karşılık verdi.

Başkan Yardımcısı Mehmet Erikmen’in, CHP ve İYİ Parti için sosyal medya hesabı üzerinden paylaşmış olduğu yazıya ‘’Kendilerine yakışır seviyesiz, hadsiz ve edep dışı siyasi üslubu kendilerine iade ediyoruz’’ diye karşılık veren Grup Sözcüsü Cihan Demirel sözlerine şöyle devam etti:
‘’İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığında Millet ittifakı halkın seçimiyle, halk iradesi ile seçimi kazanmıştır. Milli iradeye herkes saygı duymak zorundadır. Demokrasi siz kazandığınızda güzel, kaybettiğinizde kötü olmamalıdır’’ dedi.

AK Parti genel Başkanı ve Büyükşehir Başkan adayı Binali Yıldırım’ın bile 23 Haziran’da Ekrem İmamoğlu’nu tebrik ettiğini kaydeden Demirel; ‘’Seçim kampanyası döneminde dahi milletimizi kutuplaştırmamak adına, siyasi üslubumuza her zaman dikkat ettik. Ancak bu tarzımız, Genel Başkanımıza kadar dil uzatan edepsizlerin, ahlaksızların, çukur siyaseti yapanların bu tavırlarını hoş göreceğimiz anlamına gelmemektedir. Her türlü hukuki yaptırımları uygulayacağız’’ dedi.

Demirel, bu tür ahlak dışı insanların bağlı bulundukları siyasi partilerin yöneticileri ve görev yaptıkları kurumların başındakileri izin vermemeleri gerektiğinin altını çizerek; ‘’Bu bağlamda Türk milletinin ahlaki değerlerinden bihaber, fitne fesat dışında topluma vereceği hiçbir şeyi olmayan Mehmet Erikmen’i şiddetle kınıyoruz’’ ifadelerine yer verdi.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat