AKP, Kuşadası Belediyesi’nin çalışmalarını takdirle karşılıyor

AYDIN 24 SAAT 10 Ağustos 2020 12:58
Videoyu Aç AKP, Kuşadası Belediyesi’nin çalışmalarını takdirle karşılıyor
A
a

AKP Kuşadası ilçe yönetimi yine çok başarılı bir muhalefete imza attı. Kuşadası Belediyesi’nin yaptığı çalışmalar ile esnafın kazancını 3 kat arttırdığını beyan eden AKP ilçe yönetimi aynı şekilde diğer esnaflar için neler yapılacağını merak ediyor.

Kuşadası Belediyesi tarafından balıkçılar meydanı esnafına destek olmak amacı ile Temmuz ayında başlatılan ve 15 Agustos tarihine kadar devam edecek organizasyona kafayı takan AKP ilçe yönetimi  bugüne kadar Kuşadası için tek bir hizmet getirememenin ezikliğini yaptıkları açıklamalar kapatmaya çalışıyorlar. Bir taraftan belediye yönetiminin çalışmalarının başarısını kabul ederken diğer taraftan tek bir çivi çakmadıkları kente daha neler yapılacağını soruyorlar.

Ellerinde bulunan merkezi hükümetin iktidar gücüne rağmen bugüne kadar Kuşadası için hiçbir proje üretemeyen, esnafına katkı sağlayamayan, merkezi hükümet tarafından çözülmesi gereken sorunlar karşısında deve kuşu gibi kafasını kuma sokan AKP ilçe yönetiminin bu içi boş muhalefeti kendi seçmenlerince bile tepki çekiyor. Pandemi süreci sonrasında işyerini açamayan esnafın toplamda sildiği kira bedeli 2.188.780,65 TL olan Kuşadası Belediyesi yaptığı çalışmalar ile esnafın en büyük destekçisi olurken, ülkeyi ekonomik krize sokan, esnafı intiharların eşiğine getiren AKP yönetiminin ilçe temsilcileri, kendi başarısızlıklarını unutarak CHP ‘li belediye yönetiminin esnafa can suyu olan kültürel organizasyonlarına kafayı takması Kuşadası kamuoyunda da  artık ciddiye alınmıyor.

Tüm zor şartlara rağmen esnafının yanında olan Kuşadası Belediyesi’ni ve hizmetlerini asılsız şekilde eleştirmeyi görev edinen AKP ‘li siyasetçileri uyaran Kuşadalı seçmeler ,  AKP ilçe yönetimine seslenerek, “  Önce hükümetinizin  yönetiminde olan devlet kurumlarının yaptığı hataları bile anlamaktan aciz olan, milletvekillerinize doğru bilgilendirme yapın. Son 20 yıldır Kuşadası’na elle tutulur  tek bir hizmet  sağlamayan hükümetinizin, kendinden olmayan belediyelere kurdukları baskıdan vazgeçerek, bu belediyelerinde  ülkemizin  belediyeleri olduğunu hatırlatın. Yaşanan ekonomik krize rağmen esnafımıza destek olmak için tek bir adım atmayan iktidar gücünüzü  harekete geçirin.  Pandemi sürecinde tüm ülkede olduğu gibi kentimizde de belediye yönetiminin yaptığı hizmetlere, sosyal yardımlara engel olmaya çalışan hükümetinizi eleştirin.   Siyaseti birilerinden aldığınız talimat ile değil seçim zamanı oy istemek için kapılarını çaldığınız halk için yapın. Kuşadası’nda yerel yönetimin icraatlarını kıskanarak vakit kaybedeceğinize  daha iyisini yapmaya çalışın” diye seslendiler.  Kendi seçmenleri tarafından da gerek merkezi gerekse yerelde kredilerini tüketen AKP siyasetçilerini zor bir genel seçim süreci bekliyor.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat