Aksaray Belediyesi’Nden 8 Bölgeye Otobüs Durağı

TÜRKİYE 21 Ocak 2015 12:38
Videoyu Aç Aksaray Belediyesi’Nden 8 Bölgeye Otobüs Durağı
A
a

Aksaray’Da Vatandaşların Ulaşım Sorununa Köklü Çözümler Getirmek İçin Aksaray’Da Toplu Ulaşım Sistemini, Otobüs Duraklarını Ve Sinyalizasyon Sistemini Yenileme Çalışmalarını Sürdüren Aksaray Belediyesi, Şehrin Muhtelif Yerlerindeki 8 Adet Otobüs Durağına Toplu Ulaşım Hareket Noktası Adı Verilen Kabinler Yerleştirdi.

Aksaray Belediyesi vatandaşların ulaşım sorununa köklü çözümler getirmek için kentin toplu ulaşım sistemini, otobüs duraklarını ve sinyalizasyon sistemini yenileme çalışmalarını sürdürüyor. Belediye bu kapsamda şehrin muhtelif yerlerindeki 8 adet otobüs durağına toplu ulaşım hareket noktası adı verilen kabinler yerleştirdi.
Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, Aksaray Lisesi önü, Devlet Hastanesi önü, Efor önü, siloların yanı, Diş Hastanesi yanı, Azmi Milli yanı, Üniversite kampüs içi ve valilik yanı sanayi girişindeki halk otobüsü duraklarına görevliler için hareket noktası kabini yerleştirildiğini ifade etti.
Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, “Otobüs duraklarının olduğu yerlere hareket noktalarını yerleştiriyoruz. Durakta görevli arkadaşlarımızın sıcaktan veya soğuktan etkilenmemesi için korunaklı bir yer sağlamayı amaçlıyoruz. Bu noktalarda aynı zamanda bilet satışı yapmayı da planlıyoruz” dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat