Alaşehir Zabıtası Asansör Denetimlerini Sürdürüyor

TÜRKİYE 25 Ağustos 2015 16:50
Videoyu Aç Alaşehir Zabıtası Asansör Denetimlerini Sürdürüyor
A
a

Alaşehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğü Ekipleri, İlçe Genelinde Bulunan Mahallelerdeki Asansör Denetimlerinde, Can Güvenliğini Hiçe Sayarak Kurallara Uyulmayan 7 Adet Asansörü Mühürledi.

Alaşehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, ilçe genelinde bulunan mahallelerdeki asansör denetimlerinde, can güvenliğini hiçe sayarak kurallara uyulmayan 7 adet asansörü mühürledi.
Alaşehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri ilçedeki asansör denetimlerini sürdürüyor. Konuyla ilgili olarak bilgi veren Zabıta Müdürü Erol Kacar, “Binaların ruhsatlandırılması öncesinde TSE tarafından yerinde yapılan incelemenin ardından uygun görülen yerler için verilen yeşil etiket sonrasında, İmar Müdürlüğünce olumlu tescil belgesi düzenlenmektedir. Bunun yanı sıra da yıl boyunca TSE’nin yaptığı rutin kontrollerde kusurlu görülen taşınmazlarda ki asansörlere, sarı etiket düzenlenerek eksikliklerini düzeltmeleri için bir ay süre verilmektedir. Müteakiben yapılan denetimlerde ise durumları düzelen asansör sahiplerinin etiketleri yeşile dönüştürülerek kullanıma açık hale getirilmektedir. ?Bir diğer benzer uygulama ise, kullanımı sakıncalı olan kırmızı etiketli asansörler için yapılmaktadır. Denetlemede kurallara uymayan kişi ya da kişilerin asansörleri mevzuat doğrultusunda mühürlenmektedir.” dedi.
Konuya ilişkin güncellenen en son yönetmelik doğrultusunda ilçe genelindeki çalışmalarını aralıksız devam ettiren zabıta ekipleri, şimdiye kadar can güvenliğini hiçe sayarak kurallara uyulmayan 7 adet asansörü mühürlediği bildirildi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat