Algı Operasyonu - Aydın Sarı yazdı..

AYDIN 24 SAAT 11 Temmuz 2020 09:54
Videoyu Aç Algı Operasyonu - Aydın Sarı yazdı..
A
a
Aydın ile ilgili olarak söylenen bir söz vardır. Bu ben kendimi bildim bileli büyüklerimden duyduğum ve yaşamım boyunca da gözlemlediğim bir durum olarak karşıma çıkar.

‘İki Aydınlı bir araya geldiğinde dedi kodu yapar’

Bu sözün devamında da aynen şöyle denir.

‘İki Denizlili bir araya geldiğinde hemen bir şirket kurarlar’

Günlük yaşamımıza baktığımızda da bunu net bir biçimde görüyoruz. Özellikle de siyaset sahnesinde dedikodu üretmek, çamur atmak, iftira atmak gibi eylemler Aydın’da sıkça
ve çokça görülüyor.

İşte onlardan biri de son bir haftadır gündemi meşgul ediyor.

Bir haber sitesi çıkmış Aydın ile ilgili çeşitli söylemlerde bulunuyor. Özellikle de Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu için olmadık senaryolar yazıp algı oluşturmayı, seçim sandığında bir türlü yenemedikleri Başkan Çerçioğlu’nun algı operasyonları ve çeşitli iftiralar ile yenebileceklerini sanıyorlar.

On yıldır Belediye Başkanı olan ve iki gez çok güvendikleri, Aydın’ın öz evladı diye lanse ettikleri Mustafa Savaş’ı iki kez sandığa gömmüş.

Ne yapmış, üç tane siyasetin ağır toplarından olan isimle seçime girmiş ve üçünü de geride bırakarak Belediye Başkanı olmuş.

Geldiği gün itibarı ile ‘Aydın’da hiç kimse aç yatağa girmeyecek’ demiş ve bu yolda halkın taktirini kazanmış, garip gurabanın Özlem ablası, Özlem Başkanı olmuş.

Peki 18 yıldır iktidarı elinde bulunduranlar Aydın’a bu sürede ne vermişler?

Bin yataklı hastane mi yapmışlar?

8 kez ihale edilen ve sonra da iptal edilen Aydın-Denizli otoyolunu tamamlayıp hizmete mi açmışlar?

Volkswagen fabrikasının Aydın’a gelmişini mi sağlamışlar?

İzmir-Denizli demiryolunu hızlı tren hattına mı dönüştürmüşler?

Aydın’ın şehir içinden geçen Denizli-İzmir yolu üzerindeki trafik yoğunluğu olan kavşaklarda çözüm mü üretmişler?

Ellili yıllarda hizmete açılan ve uçuşlar yapılan, daha sonra 60 ihtilalinde kapatıldıktan sonra adeta cezalandırılan Çıldır Hava alanını yeniden hizmete açıp Aydın’dan yolcu ve kargo taşımacılığı yapılmasını mı sağlamışlar?

Bugün Özlem Çerçioğlu’na karşı algı operasyonu yaratanlar ve sandıkta yenemedikleri Çerçioğlu’nu çeşitli kumpaslar kurarak başkanlıktan uzaklaştırmaya çalışanların 18 yılda Aydın’da yaptıkları tek bir şey vardır.

Aydın’ı ÇÜRÜK YUMURTA kokusuna mahkum etmişlerdir.

SARIÇAY BARAJI

DSİ tarafından yapımına başlanan Sarıçay Barajı konusu da ayrı bir sorun. DSİ ile Aydın Büyükşehir Belediyesi tarafından imzalanan protokol gereği barajı DSİ yapacak maliyetini ise Aydın Büyükşehir Belediyesi karşılayacaktır. Aydın Büyükşehir Belediyesi Sarıçay Barajı için 569 milyon lira ödeyecektir.

Aydın’a bir çivi dahi çakmayanlar şimdi kalkmışlar Sarıçay Barajını kendileri yapıyorlarmış gibi vatandaşa müjde olarak duyurmakta. Oysa parayı veren Aydın Büyükşehir Belediyesi, yani Aydın Halkı’dır. Ama bunlar parayı siz verin düdüğü biz çalalım demektedir.

Nasrettin Hoca’nın da dediği gibi;

Parayı veren düdüğü de çalar. Bunu unutmayın. Öyle parayı sen ver, düdüğü biz çalalım olmaz. Ama siz de haklısınız. Bugüne dek alışmışsınız, parayı başkalarına verdirip, düdüğü kendiniz çalmaya.
 
1000
icon
İsmet Bozkurt 12 Temmuz 2020 00:10

iş üretemeyeler en iyi bildikleri işi ( dedi kodu üretiyorlar .Gerçi fıtratlarında var dedikodu üretmek . Çamur at izi kalsın hesabı ... .

0 0 Cevap Yaz
Mustafa Arslan 11 Temmuz 2020 18:10

Kalemine yüreğine sağlık Aydın.

0 0 Cevap Yaz
anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat