ALİ ÇANKIR'DAN DOĞALGAZ ZAMMINA TEPKİ!

AYDIN 24 SAAT 3 Eylül 2019 13:11
Videoyu Aç ALİ ÇANKIR'DAN DOĞALGAZ ZAMMINA TEPKİ!
A
a

Gelen doğalgaz zammının ardından CHP Aydın İl Başkanı Ali Çankır tepki gösterdi.

Doğalgaz fiyatlarının zamlanmasının ardın tepkisini gösteren CHP Aydın İl Başkanı Ali Çankır, "Elektrik ve doğalgaza Temmuz ayında gelen %15’lik zamdan bu yana, doğalgaza ikinci kez zam yapılmış ve son bir yılda sadece doğalgaza yapılan zam oranı %55’İ bulmuştur. Daha dün memura ve emekliye verilen %4’lük zam oranları anlamını yitirmiştir.
Enerji fiyatları enflasyondaki artışın da temel nedenidir. Dolayısıyla doğal gaz fiyatlarındaki artış başka birçok ürün ve hizmetin fiyat artışlarının da sonucu olacağından enflasyon oranı yılsonu itibariyle % 30’ları aşacaktır.
Elektrik, doğalgaz, barınma ve iletişim en doğal insan hakkıdır. Aylık zaruri aile giderleri göz önüne alındığında bu oranlarla halkımız çok zor durumda kalmıştır.  Bu zamlarla ücretli,esnaf,çiftçi çalışarak ev geçindiren halkımızın barınma, eğitim, sağlık ve sağlıklı beslenme gibi temel ihtiyaçların karşılanması mümkün görünmemektedir.
Enflasyondan işsizliğe, yoksullaşmadan, ekonomik durgunluğa kadar hayatlarımızı her alanda kâbusa çeviren kapsamlı bir ekonomik kriz derinleşerek devam ediyor.
Türkiye’nin sorunu kötü yönetim, müsriflik ve yolsuzluktur
Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemine geçeli 14 ayı geride bıraktık. Son bir yılda millet hayat pahalılığı ve işsizlik arasında sıkışmış, ekonomik krizin altında ezilmiştir. Dahası göstergeler, krizin yükünün giderek daha da artan şekilde milletin sırtına yüklendiğini göstermektedir.
Çözüm demokrasi, hak, hukuk ve adalet içerisinde halkımızın ekonomik dertlerine çözüm bulan yönetimleri bir an önce iş başına getirmektir." ifadelerini kullandı.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat