Altınşehir’İn İçme Suyu Bağlantı Çalışmaları Tamamlandı

TÜRKİYE 23 Şubat 2017 16:27
Videoyu Aç Altınşehir’İn İçme Suyu Bağlantı Çalışmaları Tamamlandı
A
a

Adıyaman Merkez Altınşehir Mahallesinde Yaşanan Su Sorununu Ortadan Kaldırmak İçin Sürdürülen Bağlantı Çalışmaları Kısa Süre İçerisinde Tamamlandı.

Adıyaman merkez Altınşehir Mahallesinde yaşanan su sorununu ortadan kaldırmak için sürdürülen bağlantı çalışmaları kısa süre içerisinde tamamlandı.
Altınşehir Mahallesinde basınç yetersizliğinden dolayı yüksek katlara çıkmayan su sorunu ortadan kaldırıldı. 1. Çevreyolunda uzun süredir çalışma yapan Adıyaman Belediyesi Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü (ASKİM) ekipleri, eski hattı iptal edip, yeni hattı faaliyete geçirdi. Yeni hattın bağlantısının yapılması için Altınşehir Mahallesinde bir gün süreyle suyu kesen ASKİM ekipleri, vatandaşın daha çok mağdur olmaması için çalışmayı hızlandırıp, bağlantıyı beklenenden erken tamamladı.
Adıyaman Belediyesi Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü ekiplerinin gösterdiği yoğun gayrete memnuniyetlerini dile getirerek karşılık veren Altınşehir Mahallesi sakinleri, uzun yıllardır yaşadıkları sıkıntının giderilmesinden dolayı da başta Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu olmak üzere tüm ilgililere teşekkür ettiler.
Yapılan çalışma hakkında bilgi veren yetkililer, 2016 yılında başlayan çalışmaların tamamlanmasından sonra kısa bir süre içerisinde eski hattın iptal edilip yeni hattın devreye konulduğunu dile getirdi.
Altınşehir içme suyu isale hattı çalışması ile 2 bin 600 metre uzunluğunda boru döşeme çalışması yapılarak 250 milimetre asbest boruların yerine daha sağlıklı olan 500 milimetre HDPE borular döşendi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat