Antrenör Ve Spor Personeline Sertifikalı İlk Yardım Kursu Verildi

AYDIN 24 SAAT 23 Aralık 2015 08:48
Videoyu Aç Antrenör Ve Spor Personeline Sertifikalı İlk Yardım Kursu Verildi
A
a

Antrenör Ve Personele İlk Yarım Eğitimi Verildi

Aydın Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nde görev yapan antrenör ve personele sertifikalı ilk yardım kursu verildi.
Aydın Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde görev yapan antrenör ve personelle, İl Sağlık Müdürlüğü Acil Sağlık Hizmet Şubesi Eğitim Birimi tarafından 21 - 22 Aralık 2015 tarihleri arasında “Sertifikalı İlk Yardım Kursu” verildi. İki gruptan oluşan ilk yardım kursunun birinci grubu 21 - 22 Aralık 2015 tarihlerinde İl Müdürlüğüne bağlı Aydın Gençlik Merkezi’nde gerçekleştirildi. İkinci grup ise 14 - 15 Ocak 2016 tarihlerinde yine Aydın Gençlik Merkezi’nde gerçekleşecek.
22 kişiden oluşan 1. Grupta bulunan antrenör ve personel, kursu başarıyla tamamlayarak sertifikalarını aldı. Kurs sonunda katılan tüm personellerimiz verilen bu eğitimden son derece memnun olduklarını belirtti.
Düzenlenen kurs hakkında bilgi veren Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Bekir Çeker, “Böylece tesislerimizde yapılacak müsabakalarda oluşabilecek sakatlıklarda veya yaralanmalarda personelimiz bilinçli bir şekilde müdahale edebilecektir. Amacımız tesislerimizdeki tüm personellerimizi bu konuda eğitimli ve bilinçli hale getirmektir. Aydın Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü olarak İl Sağlık Müdürlüğü’ne ve görevli personellerine vermiş oldukları eğitimden dolayı teşekkür ederiz” dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat