ASKİ Bedirler’e de yeni su kaynağı sağladı

AYDIN 24 SAAT 10 Eylül 2020 14:02
Videoyu Aç ASKİ Bedirler’e de yeni su kaynağı sağladı
A
a

Aydın Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (ASKİ) ekipleri bir mahallede daha sondaj çalışması gerçekleştirdi.

Çine'nin Bedirler Mahallesi'nde yapılan sondajla çıkarılan su mahallelilere büyük sevinç yaşatırken mahalle muhtarı Bekir Abalı suyun mahallenin 40-50 yıllık ihtiyacını gideceğini söyleyip yapılan çalışmalar için Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu'na teşekkür etti.
Sondaj çalışmasının 100 metreye kadar yapıldığını, suyu ise 55. metreden aldıklarını söyleyen Abalı, böylelikle mahallenin su ihtiyacının çok uzun yıllar giderileceğini ifade etti. Abalı "Suyun olduğu yerde hayat oluyor. Sondaj talebimizi dilekçeyle ASKİ'ye ilettikten sonra ekiplerimiz kısa sürede gelerek sondaj çalışmasını gerçekleştirdi. Mutlu sona kavuştuk. Büyükşehir Belediyesi ve ASKİ ekipleriyle iletişimimiz mükemmel. Bizleri hiç üzmüyorlar, bütün taleplerimizi yerine getiriyorlar. Mahallemizin bir talebi olduğunda yetkililere 7 gün 24 saat ulaşabiliyoruz" ifadelerini kullandı.
Mahallenin dağlık arazide dağınık bir yapıda olduğunun altını çizen muhtar Abalı, suyun mahallenin en yüksek evlerine dahi kolaylıkla ulaştırılabildiğini söyledi.
Mahallelilerin suyun bulunmasından dolayı çok mutlu olduklarını belirten Abalı "Mahalleliler olarak başta Başkan Çerçioğlu başta olmak üzere tüm emeği geçenlere teşekkür ediyoruz" dedi.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat