ASKİ’den gece mesaisi

İLÇELER 13 Mart 2020 13:53
Videoyu Aç ASKİ’den gece mesaisi
A
a

Söke’nin Akçakaya Mahallesi’ne su sağlayan depoda arıza meydana geldi. Arızayı gidermek için sabahı beklemeyen ASKİ ekipleri gece mesaisi yaptı.

Söke’ye bağlı Akçakaya Mahallesi’ne su sağlayan kuyuda çökme meydana geldi. Meydana gelebilecek arızaları planlayan ASKİ ekipleri tarafından, olası bir arızada mahallenin su ihtiyacını karşılayacak başka bir kuyu daha açıldı. Arızanın meydana gelmesiyle beraber harekete geçen ekipler, yedek olarak açılan kuyuya yeni hat çekti. 300 metrelik hat çalışması için sabahı beklemeyen ekipler, vatandaşların mağdur olmaması için Başkan Çerçioğlu’nun talimatıyla gece yarısı çalışmaya başladı.

Konuyla ilgili konuşan Aydın Büyükşehir Belediyesi Bölge Koordinatörü Fatih Akkentli, “ASKİ ekiplerimiz kuyuda bir arıza tespit etmişler. Daha önce ASKİ şefimiz yedek bir kuyu hazır etmişti. Hazırladığımız kuyuya 300 metre hat çekiyoruz. Arıza meydana gelince Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımıza konuyu ilettik, kendisi sabaha kadar bitirmemizi istedi. Ekiplerimiz, bugün sabaha kadar hattımızı yedek kuyuya bağlayacak. İki ekip çalışıyor. Sabahın ilk ışıklarına kadar bitirmeyi hedefliyoruz. Büyükşehir Belediye Başkanımız, halkımız için 18 saat çalışıyoruz demişti, görevimizin başındayız. Emeği geçen ekiplerimize de teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat