ASKİ Genel Müdürlüğü’nden Açıklama

AYDIN 24 SAAT 5 Mart 2020 17:37
Videoyu Aç ASKİ Genel Müdürlüğü’nden Açıklama
A
a

Bazı basın yayın organlarına Aydın AKP Milletvekili Metin Yavuz tarafından gönderilen açıklama metninde Aydın Büyükşehir Belediyesi ASKİ Genel Müdürlüğü personeli Ü.G.A’ nın Sosyal Güvenlik Kurumu’na naklen atanması ile ilgili kamuoyunu yanıltıcı ve yanlış içerikte açıklamalara yer verilmiştir.

Açıklamaya konu personel öncesinde başka bir kurum bünyesinde Mali Hizmetler Müdürü olarak görev yapıyor iken naklen tayin yolu ile kurumumuz personeli olarak çalışmaya başlamıştır. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Yerel Yönetimler Genel Müdürlüğü’nün 06.02.2020 tarihli ve eki Devlet Personel Başkanlığı’nın yazıları gerekli şartları taşımadan sınava tabi tutulduğu ve buna istinaden şube müdürü olarak atandığı tespiti üzerine ilgili personelin şube müdürlüğü ataması iptal edilmiş ve atama işlemleri kanun ve mevzuata uygun hale getirilmiştir. Devlet memurlarının görevlerini ne şekilde ifa edecekleri ve görevde atama ve yükselme usulleri Devlet Memurları Kanunu ve ek mevzuatta açık bir şekilde belirlenmiş olup; her devlet memuru da bu hususları bilmektedir. Ü.G.A. ise sınava girme şartlarını taşımadığı halde sınava girerek kanuna aykırı hareket etmiş ve şartlarını taşımamasına rağmen şube müdürü olarak naklen atanma talebinde bulunmuştur.

Basın bildirgesinde yer alan yine Ü.G.A’ nın idaremizce ilişiğinin kesilmediği hususu yönünde ki açıklamalarda gerçeği yansıtmamaktadır. Sosyal Güvenlik Kurumu’nun idaremiz personeli Ü.G.A’ nın yapmış olduğu naklen atanma talebine ASKİ Genel Müdürlüğü’nün 15.01.2020 tarih 1704 sayılı yazısı ile muvafakat verilmiştir. Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından iş bu yazımız üzerine yapılan iş ve işlemlerin halen sonuçlandırıldığına dair herhangi bir yazı ya da bilgi tarafımıza ulaşmamıştır.

Ayrıca söz konusu personel tarafından yapılan kamuoyunu yanıltıcı iş ve işlemler nedeniyle suç duyurusunda bulunulmuştur.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat