Atay: Kimse Benim Halkımı Silahla Korkutamaz, Ben Yanınızdayım

AYDIN 24 SAAT 19 Şubat 2020 16:01
Videoyu Aç Atay: Kimse Benim Halkımı Silahla Korkutamaz, Ben Yanınızdayım
A
a

Kuyucular'da jeotermal gerilimi sürüyor.

Efeler Belediye Başkanı Fatih Atay, Kuyucular’da jeotermal direnişinde olan vatandaşları ziyaret etti. Atay, silahla tehdit edildiklerini söyleyen vatandaşlara yanlarında olduğunu söyleyen Başkan Fatih Atay, “Kimse benim halkımı silahla korkutamaz, ben sizin yanınızdayım” dedi.

Kuyucalar’da jeotermal gerginliği devam ediyor. Efeler Belediye Başkanı Fatih Atay Kuyucular’da jeotermale karşı direnen vatandaşları ziyaret etti. Başkan Fatih Atay’ın ziyareti esnasında güvenlikler ile vatandaşlar arasında arbede çıktı. Arbede sırasında bir güvenlik görevlisi yaralandı. Kuyucalar’da jeotermale karşı direnen vatandaşlardan biri ise üzerine araba sürüldüğünü ve bazı kişiler tarafından silahla tehdit edildiklerini söyledi.

Kavgaya izin vermeden yasal haklarını kullanacaklarını söyleyen Efeler Belediye Başkanı Fatih Atay, “Ben her zaman sizin yanınızdayım. Elimden gelen her şeyi yapacağım. Ben, ilçe başkanım, AYÇEP Başkanı Mehmet Vergili burada. İçinizde her kesimden insan olabilir. Bu siyasi bir olay değil. Bu yaşam mücadelesi. Suyumuzu, toprağımızı kimsenin zehirlemesine izin vermeyeceğiz. Burada sıcak su olmasaydı bunlar buranın yolunu bilmezdi. Sıcak su biterse yine bırakıp gidecekler. Biz hep buradayız. Kimsenin zehirlenmesine izin vermiyoruz. Direnme hakkımızı yasal olarak kullanacağız. Bir kişi silahla gelirse beni arayacaksınız ben geleceğim. Hiç kimse benim halkımı silahla korkutamaz. Benim 24 saat telefonum açık. Ben yanınızdayım. Gece de ben yardım edeceğim size. Doğru ve haklı taraftayız. Kişisel menfaatiniz yok. Onların para kazanmaları için bizim hayatımızı zehirlemeye hakları yok. Size kimse bir şey yapamaz. Jeotermal firması İdare Mahkemesi’nden yürütmeyi durdurma aldı. Biz de hukuki mücadelemizi sürdürüyoruz” şeklinde konuştu.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat