ATB BAŞKANI ÇONDUR İNCİRE DESTEK İSTEDİ 

AYDIN 24 SAAT 4 Eylül 2019 13:17
Videoyu Aç ATB BAŞKANI ÇONDUR İNCİRE DESTEK İSTEDİ 
A
a

İncir ve üzüm rekolte tahminleri Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli tarafından  İzmir Ticaret Borsasında  açıklanmıştı. 

Aydın Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Fevzi Çondur;  T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı  himayelerinde  yapılan, Borsamızın da çalışmalarda yer aldığı  rekolte çalışmaları sonuçlanmıştır. Sayın Bakanımız, yapılan çalışmalar neticesinde  2019-2020 sezonunda yaş incirde  329 bin ton  üretim beklendiğini ifade etti.  Bu yıl ürünümüz çok kaliteli.  Hava koşullarının uygun gittiği zaman incirimiz verimli oluyor, bu vesileyle ticaretimizde kolaylaşıyor, üreticilerimizin de içi rahat oluyor. 
İncire destek istedi 
İncir,  ülkemize  sağladığı döviz girdisi bakımından stratejik öneme sahip, üstün besleyici özellikleri nedeniyle de tartışılmaz bir ürünümüzdür. Ürüne Prim desteği sağlanmaması sebebiyle, üreticiler sattıkları ürünün müstahsil makbuzu talebinde bulunmamaktadır. Bu durum haksız rekabet ve vergi kaçakçılığına sebebiyet vermektedir. Destek ile hem üreticimize, hem de incir üretiminin artmasına katkı sağlanacaktır.  İncir de prim desteğinin verilmesi konusunda ilgili makamlara olan taleplerimiz Borsamız tarafından sürekli yenilenmektedir. İfadelerine yer verdi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat