Av Sezonu Açıldı, Denetimler Başladı

TÜRKİYE 5 Eylül 2015 13:49
Videoyu Aç Av Sezonu Açıldı, Denetimler Başladı
A
a

İzmir Gıda Tarım Ve Hayvancılık İl Müdürlüğü Ekipleri 2015-2016 Yılı Balıkçılık Av Sezonunun Açılması İle Birlikte Av Döneminin İlk Büyük Denetimini Buca Balık Hali’Nde Gerçekleştirdi. Halin Giriş-Çıkışlarında Ve İçinde Yapılan İncelemelerin Sonunda Toplam 2 Bin 300 Kg Balığa El Konuldu.

İzmir Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ekipleri 2015-2016 yılı balıkçılık av sezonunun açılması ile birlikte av döneminin ilk büyük denetimini Buca Balık Hali’nde gerçekleştirdi. Halin giriş-çıkışlarında ve içinde yapılan incelemelerin sonunda toplam 2 bin 300 kg balığa el konuldu.
Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Balıkçılık ve Su Ürünleri Genel Müdürlüğü Avcılık ve Kontrol Daire Başkanlığı Kontrol Grup Sorumlusu Yaşar Kayabaşı, Balıkçılık ve Su Ürünleri Şube Müdürü Levent Özkan, Su Ürünleri Kontrol görevlileri, İl Jandarma Komutanlığı ve Büyükşehir Belediyesi Zabıta ekiplerinin katılımı ile gerçekleşen kontrol işlemleri sabah saat 04:00’te başladı.
Su Ürünleri Kontrol Ekiplerinin balık hali, soğuk hava deposu ve nakil araçlarında yaptıkları denetlemelerde; Su Ürünleri Avcılığını Düzenleyen Tebliğ’e aykırı olarak avlanan 80 kg çipura, 504 kg bakalyaro, 1090 kg istavrit, 200 kg kefal, 16 kg tekir, 16 kg mercan, 403 kg midye ve 5 kg böcek (12 adet) olmak üzere toplam 2314 kg ürüne el konuldu.
Kontrollerin sonucunda toplamı 25 bin TL yi geçen 23 adet İdari Para Cezası uygulandı.
Konu ile ilgili açıklama yapan İl Müdürlüğü yetkilileri, balık stoklarının korunması ve sürdürülebilirliğin sağlanması için denetim ve kontrollerin karada ve denizde kararlılıkla devam edeceğini açıkladı.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat