Avrasya Araştırma sonuçları açıklandı: Başkan Çerçioğlu %59,2

AYDIN 24 SAAT 15 Aralık 2020 11:34
Videoyu Aç Avrasya Araştırma sonuçları açıklandı: Başkan Çerçioğlu %59,2
A
a

Avrasya Araştırma Türkiye’de ilk kez yaptığı 2020 Seçim Simülasyonunu açıkladı. Arama motorları, sosyal medya siteleri ve haber sitelerinin taranması sonucu elde edilen veriler ile son 1 yılda yapılan 22 güvenilir anketin verilerinin baz alındığı araştırmada, partilerin 30 büyükşehir, büyükşehirlerdeki ilçe belediyeleri ile Türkiye geneli oy oranları belirlendi.

2020 yılında başarı düzeyi ile öne çıkan Büyükşehir ilçe belediye başkanları sıralamasında CHP’li ilçe belediye başkanları öne çıktı. Türkiye genelindeki ilçe belediyeler arasında Beylikdüzü Belediye Başkanı M.Murat Çalık yüzde 69.5 oranla birinci olurken Buca Belediye Başkanı Erhan Kılıç yüzde 68.7 oranla ikinci, Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin de yüzde 67.4 oranla üçüncü sırada yer aldı. Türkiye’deki büyükşehirlerde gerçekleştirilen araştırmalarda 31 Mart 2019 yerel seçimlerinden beri görevde olan büyükşehir belediye başkanlarının, bugün seçim olsa elde edecekleri oy grafiğindeki değişim oranı açıklandı. Açıklanan verilere göre Cumhuriyet Halk Partili Belediye büyükşehir belediye başkanları oylarını arttırırken AK Partili başkanların gerilediği görüldü.

Geçtiğimiz günlerde Objektif Araştırma Şirketi’nin yaptığı araştırmada da oyunu rekor seviyede arttırdığı ortaya çıkan Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Avrasya Araştırma’nın sonuçlarında da zirveye yerleşti. Koronavirüs salgını nedeniyle büyük bir seferberlik hamlesi başlatan Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun oy oranındaki yükseliş, pandemi döneminde devam eden hizmet ve yatırımlar ile sosyal çalışmaların yansıması olarak değerlendirildi.

31 Mart 2019 seçimlerinde %53,94 oy alan Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun ‘Bugün yerel seçim olsa’ oy oranının %59,2 olduğu tespit edildi.
 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat