Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin çocuk gelişim merkezleri küresel etkinliğe katıldı

AYDIN 24 SAAT 5 Kasım 2021 19:48
Videoyu Aç Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin çocuk gelişim merkezleri küresel etkinliğe katıldı
A
a

Çalışan veya çalışmak isteyip de çocuğu olduğu için çalışamayan annelere destek olmak için Aydın Büyükşehir Belediyesi tarafından kurulan çocuk gelişim merkezleri modern eğitim metotlarıyla öne çıkıyor.

Çocuklar dün tüm dünya ile aynı günde gerçekleştirilen '4 Kasım Okul Dışarıda Günü' etkinliğiyle tüm günlerini özgürce ve çeşitli etkinlikler yaparak gelişim merkezinin dışında, doğada geçirdi.

Aydın Elma Şekerleri Çocuk Gelişim Merkezi Müdürü Buse Hanife Muslu, 'Okul Dışarıda' etkinliğinin çocukların en azından bir günlerini hep birlikte dışarıda, açık havada keşfederek, araştırarak ve doğayı gözlemleyerek geçirmesi için düzenlenen bir küresel kampanya olduğunu söyledi. Etkinliği sonbahar kutlamasıyla birleştirdiklerini ifade eden Muslu, çocukların dışarıda birlikte sonbahar etkinliklerini yaptıklarını, halat çekme gibi serbest oyunlar oynadıklarını ve piknik yaptıklarını belirtti. Ayrıca sanat etkinlikleri, boyama çalışmaları gibi çeşitli etkinliklerin de dışarıda yapıldığını söyleyen Muslu, “Fakat biz bunu sadece bugünle sınırlandırmıyoruz. Eğitim felsefemiz olarak da her mevsimde her gün günümüzün bir parçasını dışarıda etkinlik yaparak geçiriyoruz” dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat