AYDIN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ'YLE 48 YAŞINDA ÜNİVERSİTELİ OLDU

AYDIN 24 SAAT 23 Eylül 2019 14:30
Videoyu Aç AYDIN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ'YLE 48 YAŞINDA ÜNİVERSİTELİ OLDU
A
a

Aydın Büyükşehir Belediyesi'nin etüt merkezinde dersleri takip eden üç çocuk annesi Emine Atay artık bir üniversiteli

Aydın Büyükşehir Belediyesi'nin eğitime desteği sayesinde3 çocuk annesi 48 yaşındaki Emine Atay üniversiteyi kazandı. Bu hafta Atatürk Üniversitesi'ndeki eğitime başlayacağını söyleyen Atay, kadınlara desteğinden dolayı Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu'na teşekkür etti.

Normalde ilkokul mezunu olduğunun altını çizen Atay, ortaokulu ve liseyi dışarıdan bitirdiğini söyledi. Atay "Ortaokulu ve liseyi dışarıdan okudum. Liseyi Aydın Büyükşehir Belediyesi'nin açmış olduğu etüt merkezinde çalışarak bitirdim. Onlarla üniversite sınavına da hazırlandım ve onların sayesinde kazandım" diye konuştu.
Lisans eğitimini bitirdikten sonra yüksek lisansla eğitimine devam etmek istediğini söyleyen Atay üç çocuğunun olduğunu, kızının şu anda matematik öğretmeni olarak görev yaptığını, erkek çocuklarının her ikisinin de üniversitede mühendislik okuduğunu belirtti. 

Etüt merkezine üç yıldır geldiğinin altını çizen Atay, liseyi de etüt merkezi sayesinde bitirdiğini söyledi. Atay "Burada hem liseyi bitirdim hem de üniversiteyi kazandım. Önce benim gibi dışarıdan liseyi bitirmeye çalışanlar için ayrı bir sınıf açtılar. Kendi yaş grubumda veya daha büyük öğrencilerle derslere geldim. Bazıları devam etti, bazıları ailevi sebeplerden bırakmak zorunda kaldı. Fakat ben üç yıl boyunca devam ettim. Çok da iyi oldu" şeklinde konuştu. 
Sınavlara genç öğrencilerle birlikte hazırlandığını ifade eden Atay "Gençlerle beraber sınava hazırlandık. Bana gençlerin verdiği heyecan ve emek vardı. Onların sayesinde ben de kendimi genç hissettim. Çocuklarım ve ailem çok destek oldu. Ailemin, eşimin ve çocuklarımın desteği olmasa zaten sınavı kazanamazdım" dedi.

Üniversitedeki derslerine ev işleriyle birlikte yürüteceğini belirten Emine Atay "Şu anda 48 yaşındayım. Gençlere hiçbir zaman vazgeçmemelerini söylüyorum. Önlerine bir hedef koysunlar.  Çünkü gördüğüm kadarıyla gençlerde ileriye yönelik bir hedef yok. Sadece okumak için okuyorlar. Bence öyle olmamalı. Önlerine bir hedef koymalılar, ona ulaşmak için de çaba göstermeleri gerekiyor diye düşünüyorum. Bir gencin hedefi olduktan sonra yapamayacağı bir şey yok" ifadelerini kullandı. 
Aydın Büyükşehir Belediyesi'nin etüt merkezindeki eğitmelerin kendisini her konuda destek verdiklerini söyleyen Atay "Neden bu yaşta buraya geldin demediler. Benden fazla bana destek oldular. Onların desteği olmasa, ilgilenmeseler sınavı kazanamazdım. Sorduğum sorulara cevap verdiler. Onlar benim evladım, kardeşim gibi oldular. Artık onları görmezsem özlüyorum" dedi. 

Başkan Çerçioğlu'na da kadınlara ve gençlere verdiği desteklerden dolayı teşekkür eden Atay "Bence Özlem Başkan'ın her yaptığı bir olay. İlk belediye başkanı olduğundan beri ailecek destekliyoruz. Böyle de devam etsin, ayağına taş değmesin. Bir Aydınlı ve bir kadın olarak her yaptığını destekliyorum, başarılarının devamını diliyorum. Bir kadın olarak bizi desteklemesi çok güzel. Durmadan bizlere hizmet ediyor. Kendisine çok teşekkür ederim" ifadelerini kullandı.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat