Aydın Büyükşehirden Amatör Kulüplere Can Suyu

AYDIN 24 SAAT 16 Eylül 2015 16:34
Videoyu Aç Aydın Büyükşehirden Amatör Kulüplere Can Suyu
A
a

Aydın Büyükşehir Belediyesi 118 Amatör Kulübe Yardım Yaptı

Aydın Büyükşehir Belediyesi, il genelindeki 118 amatör spor kulübüne 204 bin TL maddi yardım yaptı.
Aydın Büyükşehir Belediyesi, Aydın’ın büyükşehir olmasının ardından amatör spor kulüplerine ilk kez yardımda bulundu. Büyükşehir Belediye Meclis salonunda gerçekleşen törenle 118 spor kulübüne yardım çekleri dağıtıldı. Törene Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Büyükşehir Belediyesi Gençlik Hizmetleri ve Spor Daire Başkanı İbrahim Gürdal, Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) Aydın Şube Başkanı Mehmet Kıvanç, meclis üyeleri ve kulüp temsilcileri katıldı.
Aydın Büyükşehir Belediyesi olarak amatör kulüplere yönelik yardım kampanyasının ilkini gerçekleştirmenin sevincini yaşadıklarını belirten Başkan Özlem Çerçioğlu, “Önümüzdeki yıllarda bu yardımlarımız artarak devam edecek. Bu yardımı yaparak kulüplerimize destek vermek ve can suyu olmak istedik. İlimiz genelinde yaklaşık 50 bin lisanslı sporcumuz var. Biz Aydın’ı bi spor kenti yapıp, lisanslı sporcu sayısını 2 katına çıkarmayı hedefliyoruz. Aydın’ı en ez bir branşta marka yapıp, madalyalar kazanmak istiyoruz. Bu branşı da ortak akılla belirlemeliyiz. Aydın’ın sportif faaliyetlerde geliştirmek için amatör kulüplerimizin görüş ve desteğine ihtiyacımız var” dedi.
“GENÇLERİMİZİ KAHVE KÖŞELERİNDEN KURTARMALIYIZ”
Büyükşehir belediyesi olarak sportif faaliyetlere önem verdiklerini kaydeden Başkan Çerçioğlu, “Aydın bir kıyı kenti olmasına rağmen hayatında hiç denize girmemiş veya yüzme binmeyen bir sürü gencimiz var. Bir anne ve belediye başkanı olarak gençlerimizin kahve köşelerinden kurtulmasını önemsiyorum. Belediye olarak 13 ilçemizde Gençlik Kültür Merkezi projesini hayata geçirdik. Proje kapsamında yatırımlar yapıyoruz ve yatırımlarımızı sürdüreceğiz. Bu merkezlerde daha çok gencimizi ağırlayarak onları topluma kazandırmayı ve kötü alışkanlılardan uzaklaşmalarını sağlamayı amaçlıyoruz” diye konuştu.
Amatör spor kulüplerine yapılan yardım nedeniyle Başkan Çeçrioğlu’na plaketle teşekkür eden ASKF İl Başkanı Mehmet Kıvanç da, yapılan maddi yardımın maddi sıkıntılar içerisindeki amatör spor kulüplerini bir nebze de olsun rahatlatacağını ifade etti. Törende yapılan konuşmaların ardından, maddi yardım çekleri kulüp temsilcilerine teslim edildi.
118 KULÜBE YARDIM YAPILDI
Aydın Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan yardım kapsamında 3 Bölgesel Amatör Lig ekibine 5’er bin TL’den 15 bin TL, 16 Süper Amatör Lig ekibine 3’er bin TL’den 48 bin TL, 42 1. Amatör Lig ekibine 2’şer bin TL’den 84 bin TL, 44 2. Amatör Lig ekibine biner TL’den 44 bin TL ve 13 salon sporları kulübüne de biner TL’den olmak üzere 13 bin TL’den oluşan 204 bin TL’lik destek 118 ayrı kulübe teslim edildi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat