Aydın’da ‘dengesiz’ tartışması

AYDIN 24 SAAT 14 Mayıs 2020 17:07
Videoyu Aç Aydın’da ‘dengesiz’ tartışması
A
a

CHP Efeler İlçe Başkanı Polat Bora Mersin’in geçtiğimiz gün yaptığı açıklamada ‘Dengesizliği ile matuf’ ifadelerine gazeteci Emin Aydın sosyal medya hesabından yanıt vermişti. Polat Bora Mersin de sosyal medya hesabından gazeteci Emin Aydın’a yönelik bir yazı paylaştı.

Denge Gazetesi’ni ve Emin Aydın’ı eleştiren Polat Bora Mersin, “Denge Medya Gruptan sevgili Emin Aydın dün gece ben den bahseden bir paylaşımda bulunmuş. Paylaşımın içeriği ise kendisinin imtiyaz sahibi olduğu fakat kullanım haklarının AKP li bir vekile ait olduğu düşündüğüm yayın organı için İfade etmiş olduğum ''Dengesizliği ile matuf'' cümlesi olmuş. Emin Aydın’ın yazdıklarını, eski bir basın emekçisi, hemşehrisi ve kendisini seven birisi olarak okuduklarımdan yanlış bir anlam çıkarmamak için çok dikkatli okudum. Paylaşımın içerisinde “Dengesizliği ile matuf” cümlesinden alınganlık gösteren çok sevgili Emin Aydın neden bunu söylediğim den çok, kiminle veya kimlerle olduğunu bilmediğim husumetini benim üzerimden hesap görmeye kalkışması, arkasına aldığı müptezel bir kaç yorumcunun da anladığı şekilde yapmış olduğum basın açıklamalarının ifadelerin bana ait olmadığı, özgürlüğümü yitirdiğimi, Vicdanımı kiraya verdiğimden bahsetmiş. Ayrıca kendisinin ne kadar haklı olduğu göstermek için, kimi kastettiğini bilmediğim birilerinden izin almam durumunda canlı yayına davet ettiğini duyurmuş” dedi.

Başkan Mersin paylaşımının devamında, “Sevgili Emin, bu ülkeyi 18 yıldır kim yönetiyor ? 18 yıldır bu ülkede En büyük siyasi güç sence kimde? Recep Tayyip Erdoğan Başbakandı ve Aydın'a miting için geliyordu. Çalıştığım gazetede köşe yazısı yazmıştım ''yalan rüzgarı yarın Aydın da esecek '' diye başlık atmıştım. Gazete bu yazıyı korkudan yayınlayamadığı için ben de istifa etmiştim. Yazdıklarımdan, söylediklerimden ötürü Hakkım da sayısız davalar açıldı. Bazılarından cezalar verildi. Binlerce TL ödemeye de mahkum edildim, hapis cezasına da mahkum edildim. Çok uzak değil daha Geçen ay CHP li Belediyelerin yardımlarını engelleyen Hükümet ve onun başını eleştirdiğim için bir kez daha savcılık tarafından soruşturma açıldı,Emniyete ifadeye çağrıldım. İfadeye çağıran memura sordum '' hangi binaya geleyim '' dedim bana verdiği cevap ne oldu biliyor musun ? '' her zaman geldiğin binaya gel'' oldu. Şimdi sana soruyorum! haksızlık karşısında susmamış, eğilmemiş, bükülmemiş Polat Bora Mersin sana DENGEsiz yayın yaptığını mı söyleyemeyecek, bunu söylerken birilerinden izin mi alacak. Sevgili Emin, DENGEsizlik yapıyorsun. hangi yer de hangi zaman da hangi açıklamam da '' Sadece bize yer verirseniz değerlisiniz. Rakiplerimizi ekrana çıkarmayacaksınız, çıkaracaksanız biz yokuz. Rakiplerimize ambargo uygula, aleyhimize yayın yapma gibi ifadeler söylemişim. Benim bunları söylediği mi geç, ima ettiğimi bile söyleyemezsin. Eğer böyle birşey olmadan olmuş gibi yazarsan müptezelleri üstüme salarsan bunun en kibarcası DENGEsizlik yapıyorsun olacaktır. Sevgili Emin, DENGEsiz yayınlarla ilgili bir çok örnek var. Bunları sen de biliyorsun. Haksızlık karşısında sen de susma,konuş, yaz ama ben den de susmamı bekleme. DENGEsiz yayın yapan Dengenin bu şehre faydası olmadığı gibi en çokta sana zararı var. Görüşmek üzere Kal sağlıcakla” ifadelerini kullandı.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat