Aydın'da Derman Belediyeciliği Dönemi Başlıyor!

AYDIN 24 SAAT 17 Ağustos 2019 12:39
Videoyu Aç Aydın'da Derman Belediyeciliği Dönemi Başlıyor!
A
a

CHP Aydın İl Başkanı Ali Çankır, CHP Genel Merkezi’nin yerel seçim sonuçlarını değerlendirme çalışmaları kapsamında 16-17-18 Ağustos'ta Nevşehir'de düzenlenen il başkanları toplantısına katıldı.

CHP Genel Merkezi’nin yerel seçim sonuçlarını değerlendirme çalışmaları kapsamında Nevşehir’de düzenlediği il başkanları toplantısına katılan CHP Aydın İl Başkanı Ali Çankır, yeni dönemde Aydın’da derman belediyeciliğini hayata geçireceklerini söyledi. Açıklamasında AK Partili Köşk Belediye Başkanı Nuri Güler’in kendisinden önceki AK Partili yönetimle ilgili eleştirileriyle ilgili de değerlendirmelerde bulunan CHP Aydın İl Başkanı Ali Çankır, Aydın’da iyi niyet çevresinde olan her belediye yönetimine, ‘Derman Belediyeciliği’ anlayışıyla yaklaşacaklarına ve destek olacaklarına vurgu yaptı. Geçtiğimiz günlerde AK Parti Aydın Milletvekili Rıza Posacı’nın, ‘Kavgadan değil hizmetten yanayız’ açıklamasının ardından Çankır’ın bu çıkışı, yeni dönemde Aydın siyasetinde sağduyu rüzgarının hakim olacağına işaret ediyor. 

YEREL KALKINMA MODELİ HAYATA GEÇİRİLECEK

Yerel seçim sonuçlarının değerlendirilmesiyle birlikte CHP’nin yol haritasının konuşulacağı il başkanları toplantısına katılan CHP Aydın İl Başkanı Ali Çankır,  toplantıda talep ve önerilerini parti yönetimine aktaracaklarını söyleyerek, “Aynı zamanda Aydın’da kazandığımız büyükşehir ve ilçe belediyelerimizde yeni dönemde yapılacak olan çalışmalar da masaya yatırılacak. Aydın Büyükşehir Belediye Başkanımız Özlem Çerçioğlu ile ilçe belediye başkanlarımız, büyük bir uyum, uzlaşı, özveri ve işbirliği içinde partimizin 31 Mart Yerel Seçimleri sürecinde duyurduğu ‘Derman Belediyeciliği’nin tesisi için yeni dönemde var güçleriyle çalışacaklarına inancımız tamdır. Bu kapsamda Aydın’da istihdamı artıracak ve halkımıza da nefes aldıracak bazı projelere dönük çalışmalarımız da devam edecek. Derman Belediyeciliği anlayışımız içerisinde Aydın’da yerel kalkınma modelini hayata geçireceğiz. Önümüzdeki süreçte ekonomik anlamda Türkiye’yi daha zor günler bekliyor. Halkımıza destek olma ve ekonomik krizle başa çıkma anlamında biz de belediyelerimiz vasıtasıyla elimizi taşın altına koyarak işsizliğe çözüm bulacağız” ifadelerini kullandı.

17 İLÇEMİZİN DE YANINDAYIZ

Üretime dayalı yerel yönetim anlayışı içerisinde Aydın’ın tarıma dayalı ekonomisinin daha da gelişmesi için belediyeler eliyle projeler geliştireceklerini söyleyen Çankır, “Aydın’da yerel kalkınma modelini hayata geçirirken iyi niyet çerçevesinde olunduğu sürece Aydın Büyükşehir Belediye Başkanımız Özlem Çerçioğlu’nun da seçim döneminde ifade ettiği gibi 17 ilçemizdeki her belediyeye de iyi niyet içerisinde oldukları takdirde gereken desteklerin sağlanılması için üzerimize düşeni yapacağız. Köşk Belediye Başkanı Nuri Güler geçtiğimiz günlerde kendisinden önceki belediye başkanı partilisi ismi eleştirdi. Esasen belki de bu ilerleyen süreçte mevcut yönetim olarak eski yönetimden kaynaklı zor duruma düşmeden önce belki de bir nevi ön duyuru niteliği de taşıyor. Biz tabi buna bakmayız. Güler açıklamasında Aydın Büyükşehir Belediye Başkanımız Özlem Çerçioğlu’nun kendisinin ve Köşk’ün de başkanı olduğunu ifade ediyor. CHP olarak Aydın halkının menfaatleri doğrultusunda partili-partisiz belediye ayrımı gözetmeksizin iyi niyet çerçevesinde olunduğu sürece gerek Köşk’e, gerek 17 ilçemizin tamamına da Derman Belediyeciliği’nin hayata geçmesi adına üzerimize düşeni yaparız ve destek oluruz” diye konuştu.
 
DERMAN BELEDİYECİLİĞİ İLE YAKLAŞACAĞIZ

Köşk eski Belediye Başkanı Rıfat Kadri Kılınç’ın döneminde ilçede işçi maaşlarının ödenememesiyle birlikte bazı rahatlıksızlardan dolayı yeniden aday gösterilmediğini söyleyen Çankır, “Bu rahatsızlık nedeniyle Köşk’te aday değişikliğine gittiler. Yeni seçilen Köşk Belediye Başkanı Nuri Güler haliyle geçmiş dönemdeki bilançoların da farkındadır. Sonuç olarak ilçelerimizde büyükşehirin desteği olmadan tam manasıyla hizmet edebilmek de büyükşehir yasasından kaynaklı olarak mümkün gözükmüyor. Aydın’da biz CHP olarak Millet İttifakı çatısı altında, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanımız Özlem Çerçioğlu’nun sağladığı desteklerle ilçe belediyelerimizin tamamını da kapsayacak şekilde Derman Belediyeciliği anlayışıyla yerel kalkınma modelini hayata geçirmekten yanayız” şeklinde konuştu.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat