Aydın'da kaç kişi test sonucu bekliyor?

AYDIN 24 SAAT 17 Nisan 2020 23:28
Videoyu Aç Aydın'da kaç kişi test sonucu bekliyor?
A
a

Aydın'da koronavirüs ile mücadele kapsamında bugüne kadar 9695 adet test yapıldığı öğrenildi. 2720 testin belli olan sonuçlarına göre 64 pozitif vakaya rastlandı.Test sonucu bekleyen ya da karantinada olan kişi sayısı ise 6975 olarak kayıtlara geçti.

Aydın'ın koronavirüs karnesi belli oldu. Türkiye'de 11 Mart'ta ilk koronavirüs vakasının tespit edilmesi arından Aydın genelinde 9695 adet test yapıldığı öğrenildi. 2720 testin belli olan sonuçlarına göre 64 kişiye koronavirüs teşhisi kondu. Yine ilk vakandan bugüne kadar kent genelinde 3 kişi koronadan dolayı hayatını kaybetti. 3 kişinin yoğun bakımda, 1 kişinin ise entübe (solunum cihazına bağlı) olduğu öğrenildi. Test sonucu bekleyen ya da karantinada olan kişi sayısı ise 6975 olarak kayıtlara geçti.
Aydın İl Sağlık Müdürülüğü yetkileri koronavirüs testlerinin başarılı bir şekilde devam ettiğini belirterek sonucu pozitif çıkan vatandaşlara yönelik gerekli tedavilerin zaman kaybedilmeden başladığını ifade etti. Salgın süresince evde kalınması yönünde uyarılarda bulunan yetkililer, ihtiyaç halinde dışarıya çıkanların ise hayati öneme sahip olan sosyal mesafe kuralına dikkat edilmesini istedi.
 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat