AYDIN'DA REKOR BAŞVURU

AYDIN 24 SAAT 16 Ağustos 2019 12:13
Videoyu Aç AYDIN'DA REKOR BAŞVURU
A
a

Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank'ın konut kredisi faizlerindeki indirimleri sonrası kredi başvurusunda bulunan kişi sayısının Aydın’da 2 bin 500 kişiyi aştığı öğrenildi.

Türkiye genelinde toplamda 34 binden fazla kişinin başvuruda bulunduğu konut kredisi başvurularına Aydın’da ilerleyen dönemde daha fazla rağbet gösterilmesi bekleniyor. 

Konut sektörüne can suyu vermek için hareket geçen kamu bankalarının konut kredi faizlerini yüzde 1'in altına çekmesi sonrasında, yurt genelinde olduğu gibi Aydın’da da kredi talebi üst seviyeye ulaştı. Edinilen bilgilere göre, Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank'ın Ağustos ayı başında konut kredisi faiz oranlarını yüzde 1'in altına çekmelerinin ardından, Aydın’da da talep rekor seviyeye yükseldi. Aydın’da 7 iş gününde bankalardan kredi başvurusunda bulunanlarının sayısının 2 bin 500 kişiyi aştığı öğrenildi. 

“DAHA FAZLA BAŞVURU BEKLİYORUZ"

Başvuru talebinin Kurban Bayramı sonrası itibariyle daha da artacağı yönünde beklenti içerisinde olduklarını kaydeden Aydınlı müteahhitler, konut kredisi faizlerindeki indirimin sektöre nefes aldıracak olmasından ötürü memnun olduklarını kaydettiler. Konuyla ilgili açıklamada bulunan Aydın İnşaat Mühendisleri Odası Başkanı Gürkan Yenipazarlı, “İlerleyen süreçte Aydın’da daha fazla başvuruda bulunulacağını bekliyoruz. Konut kredisi faizlerindeki indirim nedeniyle Aydın’da da başvuru sayısının fazla olması sektöre can suyu olacaktır. Zaten bu düzenleme de zor durumda olan ve darboğaza giren konut sektörünü hareketlendirmek için yapılmıştı. Aydın’da da sektör bu sayede önümüzdeki süreçte daha da canlanacaktır. Bununla birlikte piyasanın açılmasıyla konut fiyatlarında yükselme ihtimali de söz konusu olacaktır. Konut sektörünün bir an önce harekete geçmesi yan sektörleri de doğrudan etkileyecektir. Yaşanan bu gelişme konut sektörüne ve diğer yan sektörlere de olumlu faydalar sağlayacak” dedi.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat