Aydın Devlet Hastanesi doktorundan duygusal çağrı : Evinizde kalın

AYDIN 24 SAAT 26 Mart 2020 23:32
Videoyu Aç Aydın Devlet Hastanesi doktorundan duygusal çağrı : Evinizde kalın
A
a

Aydın Devlet Hastanesi Nefroloji Uzmanı Doçent Doktor Funda Sağlam, sosyal medya hesabından ‘evde kalın’ çağrısı yaptı. Doktor Funda Sağlam, oğlunun İzmir’de halasında olduğunu ve özlemesine rağmen getiremediğini ifade etti. Doktorun paylaşımı çok sayıda etkileşim aldı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye'de görülen corona virüsü salgınında toplamda kaç kişinin hayatını kaybettiğini ve kaç yeni vaka tespit edildiğini açıkladı. Son verilere göre 75 kişi hayatını kaybederken, toplam vaka sayısı da 3 bin 629'a ulaştı. Düne göre yapılan test sayısında da 2 bin 251 artış yaşandığı görüldü. Artan test sayısı sonucunda tespit edilen vaka sayısının da artması bekleniyordu. Sağlık Bakanı’nın açıkladığı verilere göre, Türkiye’de toplam 40 bin 290 test yapıldı ve yine toplamda 3 bin 629 vakaya ulaşıldı.

Sağlık personeli yoğun tempoyla çalışıyor

Koronavirüsün yayılımı hızla sürerken, sağlık personeli de yoğun mesai ile çalışmalarını sürdürüyor. Aydın Devlet Hastanesi Nefroloji Bölümü Doçent Doktor Funda Sağlam, sosyal medya hesabı üzerinden duygusal bir paylaşım yaptı.

Sağlam, “Oğlum halasında İzmir'de.. beni çok özlediğini ve dönmek istediğini söylüyor ama ben alıp onu getiremiyorum... lütfen evlerinizde kalın..” ifadelerini paylaştı.
Doktor Funda Sağlam’ın gönderisine çok sayıda vatandaş destek mesajı yazdı.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat