Aydın Devlet Hastanesi’nde ekipman tepkisi : Sabah 8’den beri buradayım

AYDIN 24 SAAT 6 Nisan 2020 21:08
Videoyu Aç Aydın Devlet Hastanesi’nde ekipman tepkisi : Sabah 8’den beri buradayım
A
a

Korona vakalarının sayısı günden güne artarken özellikle hastanelerde yaşanan ekipman sıkıntısı ile ilgili de çeşitli iddialar ortaya atılmaya başlandı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, bütün hastanelere ekipmanların dağıtıldığını belirtse de Aydın Devlet Hastanesi’nde sağlık çalışanları ekipmanlara ulaşmada sıkıntı yaşadıklarını iddia ediyor. Aydın Devlet Hastanesi doktorlarından Doktor “Sağlıkçılar alkışlanıyor ama destek görmüyor” diyerek sosyal medya hesabından ekipman sıkıntısını dile getirdi. Doktor yaptığı paylaşımında “Sabah 8’den beri Covid servisinde nöbetçiyim ve bu saate kadar ne maske ne önlük ne siperlik vermemiş olan bir idaremiz var. Kendi paramla aldığım, evden getirdiğim ekipmanları kullanıyorum. Ekipmanların verilmesi için istemde bulunduğumda da yarın sorumlu hemşire tarafından tüm hekimler adına toplu istem yapılacağı cevabını alıyorum. Bugün ihtiyacınız varsa size başka servisten ödünç alalım diyorlar” ifadeleriyle tepkisini dile getirdiği.

Yaşanan olay sonrasında tutanağını tutarak idareye teslim ettiğini ifade eden Doktor yaptığı açıklamada “Tutanağımı tuttum ama bunun hiçbir işe yaramayacağını biliyorum. Covid servisinde çalışmama rağmen çalışana verilen değer bu düzeyde. Buyrun, ilk ağızdan duyun” dedi.

“Sabah 8’den beri buradayım”

Doktor bir sonraki paylaşımında da, sosyal medya hesabından tepkisini ortaya koyması sonrasında hastane yönetiminin harekete geçtiğini belirtti.  Doktorun yaptığı açıklamasında “Sosyal medyada yayınladıktan sonra hakkım olan ekipmanı saat 17.30’da tutanak karşılığında aldığımın resmidir. Lütfettiler. Sabah 8’den beri buradayım” dedi.
Ülke genelinde birçok sağlık çalışanının ekipman sıkıntısı dile getirmesi kafalarda soru işaretlerine sebep oldu. Sağlık Bakanlığı tarafından dağıtıldığı söylenen ekipmanların, ulaşması gereken kişilere ulaştırılmadığı iddiaları da “Hastane yönetimi tarafından yanlış amaçlar için mi kullanılıyor?” sorusunu akıllara getiriyor. Kaynak : Kent09
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat